کد خبر: ۱۶۲۱۳۹
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۹/۱۲

اثر معافیت مالیاتی بر سه گروه مهم بورسی و هدایت قابل توجه نقدینگی به بازار
کارشناس بازارسرمایه مطرح کرد:

اثر معافیت مالیاتی بر سه گروه مهم بورسی و هدایت قابل توجه نقدینگی به بازار

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اثر نرخ برابری دلار و ریال بر شرکت ها و معافیت مالیاتی سهام و سپرده های بانکی، اقبال سه گروه مهم و هدایت نقدینگی قابل توجه به بورس را پیش بینی کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سجاد مسجد موسوی درباره برابری نرخ دلار و ریال و تاثیر آن بر بازار سرمایه به سنا گفت: با توجه به رشد بی رویه قیمت دلار که به بیش از ۳۰ هزار تومان هم رسید و مقایسه نرخ تورم سال جاری با سال های گذشته، تحلیلگران بر این باورند سودآوری مجددی در انتظار شرکت ها به ویژه شرکت های صادرات محور است .

وی افزود: از آنجایی که نتیجه انتخابات آمریکا  بر خلاف تصور عموم بوده و برخی رویکردها حاکی از احتمال بازگشت به برجام و گشایش های اقتصادی است، افزایش معنادار نرخ دلار در مقطع کنونی متصور نیست. برخی شرکت ها در بازار سرمایه با قیمت های جهانی یا بر مبنای نرخ ارز، معاملات را دنبال می کنند و در شرایط فعلی روند معقول و خوبی دارند لذا برای این شرکت ها حتی افت قیمت دلار نگرانی ایجاد نمی کند.

پیش‌بینی سودآوری مجدد در برخی گروه‌ها

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به گزارش های صنعت فلزات ادامه داد: برآورد شرکت ها در ماه های ابتدایی سال، فعالیت مثبت آنها را نشان می دهد. از آنجایی که قیمت های جهانی باز هم در حال صعود است بنابراین گزارش های بعدی آنها بهتر هم خواهد بود. سرمایه گذاران در نظر داشته باشند با توجه به شدت افت و خیز نرخ ارز، برخی گروه ها با اتفاقات و رویدادهای بین المللی روند معقول سودآوری داشتند که ممکن است در سال‌های آینده با شیب کمتری دنبال شود اما از لحاظ تکنیکال و بنیادی هم بسیاری از شرکت ها  فاصله زیادی با نقطه اوج دارند به این معنی که سودآوری مجددی در انتظار آنها است.

سه گروه در صدر  سرمایه‌گذاری

مسجد موسوی درخصوص صنعت بانکداری نیز توضیح داد: اگر ETF های بانکی در راه باشند مانند دیگر ETF ها برای صنعت بانکداری مزایا و سودآوری ادامه‌ داری وجود خواهد داشت. در کنار این موضوعات، گزارش های ارایه شده این گروه در کدال هم مناسب است و بانکی ها، فلزات اساسی و پالایشی ها گزینه مناسب سرمایه گذاری هستند.

وی با اشاره به موضوع طرح مالیات بر عایدی عنوان کرد: از آنجایی که سهام و سپرده های بانکی معاف از این طرح هستند به نظر می رسد نقدینگی قابل توجهی در این راستا وارد بازار سرمایه شود. اگر حجم بالای پول به بازار تزریق شود قطعا سهم های بنیادی و تاثیرگذار مانند پالایشگاهی ها و فلزات با اقبال مجدد روبرو خواهند شد.

پیش‌بینی روند معاملات

مسجد موسوی به پیش‌بینی روند معاملات پرداخت و گفت: با توجه به نرخ تورمی موجود، بازار سرمایه همیشه روند صعودی را دارد اما اینکه نقدینگی به سمت چه صنایعی هدایت می شود تا در زمان مناسب جابجایی درست سهام داشته باشیم، مهم است. از طرف دیگر اگر واکسن کرونا به ١٠٠ درصد نتیجه مثبت برسد اقتصاد جهانی رنگ دیگری می گیرد که تاثیر آن بر بازار سرمایه ایران نیز پوشیده نیست.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ