کد خبر: ۱۶۲۱۵۲
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۹/۱۲

سقف هزارمیلیاردی بیمه مرکزی برای انتشار اوراق مالی در بورس/معافیت مالیاتی حقوق
دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اعلام کرد:

سقف هزارمیلیاردی بیمه مرکزی برای انتشار اوراق مالی در بورس/معافیت مالیاتی حقوق

دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به بیمه مرکزی اجازه داد تا سقف هزار میلیارد تومان در بورس نسبت به انتشار اوراق مالی- اسلامی بدون تضمین اصل و سود اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، لایحه بودجه ۱۴۰۰ که توسط معاون رییس جمهور تقدیم مجلس شد با منابع و مصارف ۲.۴ هزار هزار میلیارد تومانی منتشر شد.

براین اساس، دولت در این لایحه به منظور پوشش‌های بیمه‌ای و بهادارسازی خطرپذیری ریسک‌های بیمه‌ای به بیمه مرکزی و مؤسسات بیمه بازرگانی اجازه داده تا سقف هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه نسبت به انتشار اوراق مالی- اسلامی در چارچوب قوانین و مقررات بدون تضمین اصل و سود اقدام کنند.

همچنین طبق بند ۴ تبصره ۱۲، سقف معافیت مالیاتی سالانه موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم در سال آینده ۴۸ میلیون تومان پیش بینی شده است.

نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد یک نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۵ درصد و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه ۲۰ درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات ۲۵ درصد است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ