کد خبر: ۱۶۲۱۹۰
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۹/۱۴

انتقاد نایب رییس مجلس از سازمان بورس برای منع ارائه فهرست متخلفین
خطاب به رئیس قوه قضاییه اعلام شد:

انتقاد نایب رییس مجلس از سازمان بورس برای منع ارائه فهرست متخلفین

نایب رئیس مجلس در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه اعلام کرد: مدیران سازمان بورس با اهمال و ترک فعل در وظایف نظارتی بعد از ۴ ماه هنوز فهرست متخلفین بورس را به مراجع قضائی ارائه نکرده و مانع شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیرحسین قاضی زاده‌ هاشمی، نایب در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه اعلام کرد: بازار سرمایه که اخیرا با استقبال مردم مواجه شد، فرصت ارزشمندی جهت تامین منابع و شکوفایی اقتصاد است اما متاسفانه رانت خواران و وابستگان اقتصاد دولتی با چنبره به اقتصاد و برخی شرکت‌های خصولتی با دعوت مردم توسط رئیس جمهور موجب رشد حبابی سهام مرتبط این شرکت ها شدند و نهایتا بازار سرمایه را به قتلگاه سرمایه‌های مردم تبدیل کرده‌اند.

ضمن تشکر از اینکه به درخواست اینجانب دادستان تهران را مامور به بررسی موضوع کرده اید، متاسفانه مدیران سازمان بورس با اهمال و ترک فعل در وظائف نظارتی طبق ماده 52 قانون بورس اوراق بهادار بعد از 4 ماه هنوز فهرست متخلفین و مسببین سقوط شاخص را به مراجع قضائی ارائه نکرده اند و مانع پیگیری های مجلس و مراجع قضائی شده اند.

البته سازمان بورس که مسئول نظارت بر بازار سرمایه است در مورد چرایی رشد سهام بی‌ارزش برخی شرکت‌های خصولتی و ضرر و زیان هنگفت مردم حتی یک گزارش و یا خبر در مورد اسامی متخلفین به مراجع قضائی نداده اند. لازم است اعضای شورای عالی بورس، مدیران سازمان بورس و وزرای اقتصادی دولت نسبت به نقش خود پیرامون صعود کنترل نشده بازار و سقوط ناگهانی آن و به یغما رفتن سرمایه مردم و ترک با سوء فعل هایی که داشته اند مورد مواخذه قرار گیرند.

از آنجایی که سازمان بورس به وظیفه عمل نکرده، اینجانب به نمایندگی از مردم فهرست متهمین در موضوع بازارگردانی و شرکت هائی که با عملکرد سوء باعث سقوط شاخص بازار سرمایه شده اند را جهت رسیدگی و برخورد لازم به پیوست تقدیم می کنم. امید است با دستور صریح و سریع حضرتعالی دادستان تهران به عنوان مدعی العموم اقدام لازم و قاطع را انجام دهند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ