کد خبر: ۱۶۳۸۰۲
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳

خبر خوش با اعلام مجدد EPS بعد از سه سال حذف / بازار سهام هنوز بهترین است
رییس سازمان بورس اعلام کرد:

خبر خوش با اعلام مجدد EPS بعد از سه سال حذف / بازار سهام هنوز بهترین است

رییس سازمان بورس از بازگشت رویه اعلام EPS شرکت ها بعد از سه سال حذف و با وجود انتقادات عدیده خبر داد که در آینده ایی نزدیک عملی خواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن قالیباف اصل در جریان جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در بورس تهران خبری خوش به فعالان بازار داد و گفت: از اواخر بهمن EPS یا اسفند شرکت های بورسی و فرابورسی مجددا" اعلام خواهد شد.

براساس این گزارش، این رویه از سه سال پیش و در زمان ریاست شاپور محمدی از اطلاعات مندرج شرکت ها حذف و به انتقادات عدیده کارشناسان ، بی اعتنایی و بی توجهی شده بود .

براساس این گزارش، قالیباف اصل با اشاره به سهم 80 درصدی حقوقی ها از معاملات و خرید مازاد 30 هزار میلیارد تومانی این گروه از مهر، افزود: ارزش بازار بدهی در دنیا حدود دو برابر بازار سهام است  ولی در ایران دارای ارزش حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی است که نسبت به ارزش  بازار سهام ناچیز است و ظرفیت زیادی برای رشد دارد  .

این مقام مسئول با اعلام فعالیت 8 میلیون سرمایه گذار از طریق صندوق ها از افزایش تعداد سبدگردان ها از 19 شرکت اول سال به 35 شرکت و موافقت اصولی با 26 درخواست خبر داد .

قالیباف اصل همچنین با بیان اینکه بورس ایران، روزهای تلخ و شیرین بسیاری را در حافظه تاریخی ثبت کرده و گردنه‌های بسیاری را با موفقیت پشت سر گذاشته با انتشار پیامیاعلام کرد: به گواه تجربه، کامیابی‌های بورس هرگاه هم‌افزایی ملی و همگامی مردم، کارشناسان و مسئولان ایجاد شده، برگه زرینی به کارنامه بورس افزوده شده است.

طی روزهای اخیر نیز شاهد یکی دیگر از مصادیق این هم‌افزایی ملی بودیم. رییس جمهور که همواره پشتیبان بازار سرمایه بوده‌ مجدداً بر ضرورت پرهیز از مداخلات غیر کارشناسی در بورس تأکید کرده و معاون اول رئیس‌جمهور هم به‌عنوان یکی از حامیان بورس، تصمیمات شورای عالی بورس را برای دولت معتبر دانست و سایر اعضای کابینه نیز هر یک به سهم خود کوشیدند در کلام و اجرا، همیار بازار سرمایه باشند.

نمایندگان مجلس هم عزم جزم برای استمرار قانون‌مداری در بازار سرمایه با هدف صیانت از منافع میلیون‌ها سهامدار را اثبات کردند و همزمان، سهامداران و فعالان بازار نیز همانند گذشته، مطالبه جدی‌ در زمینه تقویت سازوکارهای رقابت منصفانه، کارآ و شفاف در بورس را پیگیری کردند.

از سوی دیگر، کارشناسان مستقل نیز در تداوم حمایت مکرر از اصل شفافیت معاملات و ضرورت کشف قیمت با عرضه و تقاضای رقابتی، حضوری فعال و مؤثر داشتند و رسانه‌ها هم با اطلاع‌رسانی‌های دقیق و تولید محتواهای حرفه‌ای، رسالت برای دفاع از منافع سهامداران و تولیدکنندگان بورسی را به نحو شایسته انجام دادند.

بورس به‌عنوان رکن اصلی بازار سرمایه، نهاد اصلی ایجاد و حفظ تعادل در اقتصاد ایران و به تعبیری، دماسنج اقتصاد است که تحولات آن متأثر از متغیرهای متعدد برون و درون بورسی است و کارکرد بهینه آن به اراده ملی و هم‌افزایی و هماهنگی همه نهادها و دستگاه‌های ذینفع و مرتبط بستگی دارد و رخداد های اخیر، امید به تقویت بورس و رفع چالش‌های بورسی را ارتقا داده است.

همسو با ارزیابی کارشناسان و ناظران مستقل تأکید داریم با همه دشواری‌های کنونی هنوز هم بورس مناسب‌ترین و سالم‌ترین بازار برای جذب سرمایه‌ های خرد و کلان و بازدهی منطقی به صاحبان این سرمایه‌ها است و یگانه ابزار کارآمد برای تأمین منابع مالی بنگاه‌های دولتی، عمومی و خصوصی محسوب می‌شود و به‌ یقین در ایفای نقش مؤثر به‌عنوان موتور محرک اقتصاد، سیر صعودی خواهد داشت.

به‌عنوان رئیس سازمان بورس قدردان حمایت‌های گرانسنگ و ارزشمند از بورس هستم و امیدوارم با تکیه‌بر این هم‌افزایی ملی و تلاش مضاعف مدیران قانونمند بورسی بتوانیم زمینه ارتقای بیش‌ازپیش، جایگاه و اهمیت این بازار و مهار چالش‌های موجود آن را فراهم کنیم. در همین چارچوب، مقامات بورسی نیز همانند همیشه برای شنیدن رهنمودها ، انتقادهای سازنده و پیشنهادهای کارشناسی گره‌گشا، گوش‌های شنوا و آمادگی تعامل حداکثری خواهند داشت .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ