کد خبر: ۱۶۳۸۴۰
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳

راه اندازی صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه شمش طلا در بورس کالا
با هدف تامین مالی پروژه های بخش معدن عملیاتی می شود:

راه اندازی صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه شمش طلا در بورس کالا

صندوق سرمایه گذاری طلا با پشتوانه شمش طلا و هدف تامین مالی پروژه های توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی، بهمن ماه در بورس کالا راه اندازی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ایمیدرو سوم آبان ماه تفاهمنامه ای با بانک ملت امضا کرد که در آن شرکت طلای زرشوران (زیرمجموعه این سازمان) به عنوان تولیدکننده شمش و بانک ملت به عنوان خزانه دار شمش طلا فعالیت خواهند کرد.

پیش از این، بورس کالا تنها با پشتوانه سکه (امامی)، اقدام به صدور گواهی سپرده در حوزه طلا کرده و از این رو انتشار گواهی سپرده با پشتوانه شمش، برای نخستین بار صورت می گیرد.

از سوی دیگر شرکت طلای زرشوران، به عنوان تولیدکننده نیز در حال طی کردن مراحل اخذ گواهی نامه ایزو ۱۷۰۲۵ (به عنوان یک الزام) است. تضامین بانک ملت نیز برای انتشار گواهی سپرده باید از سوی مرجع ذیصلاح (شرکت سپرده گذاری مرکزی) مورد تایید قرار گیرد. با طی شدن این دو فرایند و پس از عقد قرارداد بین "زرشوران" ‌و "بانک ملت"، اجازه صدور نخستین گواهی سپرده بر پایه شمش طلا صادر می شود.

با طی شدن این مقدمه، ایمیدرو از طریق مشاور اقدام به دریافت مجوز صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه شمش طلا از سازمان بورس می کند. تاسیس صندوق سرمایه گذاری طلا یکی از روش های نوینی است که ایمیدرو با هدف جذب سرمایه و تامین مالی در پیش گرفته است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ