کد خبر: ۱۶۳۸۵۰
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

تکذیب قطعی برق به دلیل استخراج بیت کویین / درخواست کاهش ۱۰ درصدی مصرف
سخنگوی صنعت برق اعلام کرد :

تکذیب قطعی برق به دلیل استخراج بیت کویین / درخواست کاهش ۱۰ درصدی مصرف

سخنگوی صنعت برق ، ارتباط قطعی برق با استخراج رمز ارزهایی مانند بیت کوین را رد کرد و شرکت برق تهران هم خواهان کاهش کاهش ۱۰ درصدی مصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رجبی مشهدی درباره قطعی سراسری در چند استان ایران و منطقه تهران به شبکه خبر گفت:  ارتباط قطعی برق با استخراج رمز ارزهایی مانند بیت کوین صحت ندارد و افزایش مصرف گاز و برق ، موجب ایجاد محدودیت‎هایی در تامین سوخت نیروگاه‎ها و در نتیجه قطعی برق شد .

وی با تاکید بر اینکه مشترکان خانگی و مراکز حساس از جمله­ بیمارستان‌ها ، خط قرمز هستند، ادامه داد: طی روز‌های آینده محدودیت هایی برای مراکز استخراج رمز ارز که سهم حدود ۲ درصدی از برق دارند ، مشترکان غیرمجاز و برخی صنایع پرمصرف اعمال خواهد شد. همچنین خسارت دیدگان ناشی از قطعی برق از طریق­ بیمه ، جبران خواهد شد.

رجبی مشهدی­ در خصوص از مدار خارج شدن برخی نیروگاه‌ها هم گفت: مصرف نسبت به تابستان ۲۰ هزار مگاوات کمتر بوده و نیروگاه‌ها به اندازه کافی ظرفت­ تولید دارند ­­ولی مشکل ، افزایش مصرف گاز و برق است .

براساس این گزارش، شرکت توزیع نیروی برق تهران هم اعلام کرد: به علت مصرف بیش از حد گاز طی هفته های اخیر و محدودیت سوخت رسانی به بسیاری از نیروگاه ها، تولید برق در برخی نیروگاه ها متوقف و از مدار خارج شده و باعث بوجود آمدن برخی قطعی های پراکنده در سطح شهر شده است.

از مشترکان تهرانی تقاضا می شود با کاهش 10 درصدی مصرف برق و کاهش یک درجه ای وسایل گرمایشی در شبانه روز به پایداری این شبکه کمک کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ