کد خبر: ۱۶۳۸۶۵
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

ایران به پایگاه خانگی جدید القاعده تبدیل شده است / واکنش تند ظریف
وزیر خارجه آمریکا بدون ارایه مدارک و اسناد:

ایران به پایگاه خانگی جدید القاعده تبدیل شده است / واکنش تند ظریف

وزیر خارجه آمریکا بدون ارایه مدارک و اسناد ، مدعی شد ایران با پناه دادن به رهبران القاعده و حمایت مستقیم به پایگاه خانگی جدید این گروه تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مایک پومپئو که تا چند روز از دولت آمریکا خارج می شود در ادعایی بدون ارایه اسناد ، ایران را متهم به پناه دادن به رهبران القاعده و حمایت مستقیم از این گروه کرد و گفت : القاعده ایران را تبدیل به پایگاه خانگی جدید کرده و در آن مستقر شده است.

وی ادامه داد: ایران به عنوان کانون جغرافیایی اصلی القاعده در واقع افغانستان جدید و حتی از آن هم بدتر است. اعضای القاعده برخلاف افغانستان که در کوهستان‌ها پنهان می‌شدند ، زیر چتر حفاظتی ایران فعالیت می‌کنند.

محمدجواد ظریف هم در واکنش به این ادعا در توئیتر اعلام کرد: از گنجاندن نام کوبا [در فهرست دولت‌های حامی تروریسم] تا از حالت محرمانه خارج کردن اسناد و ادعاهای مرتبط با القاعده، آقای ما دروغ می‌گوییم، تقلب می‌کنیم، دزدی می‌کنیم به‌طور رقت‌انگیزی دارد دوران کاری فاجعه‌ بار را با دروغ‌های جنگ‌افروزانه به پایان می‌رساند.

هیچ‌کس [با این دروغ‌ها] فریب نمی‌خورد. همه تروریست‌هایی که 11 سپتامبر را رقم زدند، از مقاصد سرزمین‌های محبوب مایک پامپئو در خاورمیانه آمده بودند. هیچ‌یک از آنها از ایران نبودند.

براساس این گزارش، ، رویترز هم اعلام کرد پمپئو دلیل موجه و قابل توجهی برای این ادعا ارائه نکرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ