کد خبر: ۱۶۳۸۷۶
۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

قطعنامه درخواست از پنس برای برکناری ترامپ تصویب شد

قطعنامه درخواست از پنس برای برکناری ترامپ تصویب شد

مجلس نمایندگان آمریکا با وجود مخالفت بیشتر جمهوری‌خواهان به قطعنامه‌ای رای داد که از معاون رئیس جمهور و هیات دولت درخواست می‌کند نسبت به برکناری ترامپ اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایرنا، مجلس نمایندگان آمریکا با وجود مخالفت بیشتر جمهوری‌خواهان به قطعنامه‌ای رای داد که از معاون رئیس جمهور و هیات دولت درخواست می‌کند نسبت به برکناری ترامپ اقدام کند.

این قطعنامه که با ۲۲۳ رای موافق به تصویب رسید از مایک پنس و هیات وزیران آمریکا درخواست می‌کند با اعمال متمم ۲۵ قانون اساسی از دونالد ترامپ سلب اختیار کند و مسئولیت دولت را در اختیار پنس قرار گیرد. این در حالی است که پنس در نامه‌ای به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، اعمال این ماده را نپذیرفته بود.

با این وجود، مجلس نمایندگان در نظر دارد چهارشنبه طرح استیضاح ترامپ را در دستور کار قرار دهد که چندین جمهوری‌خواه هم از آن حمایت کرده‌اند.

بنابراین گزارش، به دنبال شورش هواداران دونالد ترامپ در ۱۷ دی‌ماه به کنگره آمریکا و کشته شدن دست کم ۶ نفر در این ماجرا، مشروعیت دونالد ترامپ که فراخوان این اجتماع و حرکت به سمت کنگره را داده بود زیر سوال رفته است. دموکرات‌ها قصد دارند به اتهام تحریک به شورش، ترامپ را برای دومین بار استیضاح کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ