کد خبر: ۱۶۴۰۱۵
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

عملکرد خیره‌ کننده
پس از افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی منتشر شد:

عملکرد خیره‌ کننده "آریا" در ۹ ماهه با تحقق سود ۷.۲۱۱ میلیارد تومانی + دلایل

گزارش ۹ ماهه شرکت پلیمر آریا ساسول پس از افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی و با لحاظ سرمایه جدید با شناسایی سود ۷۸۷ تومانی به ازای هر سهم همراه شده است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پلیمر آریا ساسول که 15 دی با برگزاری مجمع فوق العاده ، سرمایه اسمی 458.4 میلیارد تومانی را از سود انباشته به 916.8 میلیارد تومان رسانده بود ، اقدام به انتشار گزارش عملکرد 9 ماهه با لحاظ کردن سرمایه جدید کرد.

براساس این گزارش ، سود گزارش شده پاییز "آریا" 348 تومان به ازای هر سهم محقق شده است. در حالی که این ارقام برای دو فصل بهار و تابستان 148 و 291 تومان محقق شده بود این نشان از تداوم رشد سود آوری شرکت دارد.

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی و 916.8 میلیارد تومانی شرکت، سود هر سهم سال گذشته ، 460 تومان و سود خالص 9 ماه سال جاری 7.211 میلیارد تومان گزارش شده که رشد 131 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد. همچنین سود خالص فصل پاییز رشد 19 درصدی نسبت به فصل قبلی 99 دارد.

بنا بر این گزارش ، شرکت پلیمر آریا ساسول سال گذشته در مجموع 8.959 میلیارد تومان فروش داشته اما در فروش 9 ماهه سال جاری ، 11.518 میلیارد تومان گزارش شده که این مبلغ نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد 88 درصدی داشته است. "آریا" در فصل پاییز ، فروش عالی 5.445 میلیارد تومانی را گزارش کرده در حالی که فروش بهار و تابستان به ترتیب 2.388 و 3.685 میلیارد تومان بود.

بررسی ها نشان می دهد افزایش 133 هزار تنی میزان تولید شرکت در 9 ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل، افزایش قابل توجه قیمت های جهانی محصولات در کنار ارزآوری ناشی از صادرات حدود 75 درصدی محصولات، سبب استمرار این نمایش خیره ‌کننده "آریا" در 9 ماه سال جاری شده‌ است.

بر اساس گزارش شرکت که در کدال منتشر شده ، حاشیه سود ناخالص فصل اول تا سوم سال جاری به ترتیب 43، 54 و 59 درصد و حاشیه سود ناخالص سال 98، 46 درصد بوده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» همتا ۴۵ | ساعت ۱۵:۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱
0
0
پاسخ
سلام پو سودترین سهمی که داشتم دمشون گرم برکت به مالشون
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ