کد خبر: ۱۶۴۱۷۴
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۴

معاملات مشکوک دو شرکت بیمه، شاندیز، توالی حضور
در روز رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص رقم خورد:

معاملات مشکوک دو شرکت بیمه، شاندیز، توالی حضور "بترانس" + ۱۱ نماد

در روز رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص، دو شرکت بیمه، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، حضور ایران تراسفو برای دومین روز متوالی به همراه ۱۱ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با رشد تقاضا در اکثر گروه ها آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با رشد 38 هزار و 92 واحدی و ورود به کانال یک میلیون و 222 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 7.1 و 4.7 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به بهساز کاشانه تهران، ذوب آهن، بیمه آسیا، ایران تراسفو به همراه توسعه و عمران امید با داد و ستد بیش از 432، 357، 329، 239 و 233 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 14 تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت بیمه آسیا حاضر در بازار اول بورس با افت 8.8 درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد 329.8 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، داروسازی آوه سینا، ایران ترانسفو، ایرانیت، پشم شیشه ایران، سیمان لارستان، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، بیمه کارآفرین، به پرداخت ملت، مرجان کار، سازه پویش، فرآورده های نسوز آذر، لامیران و بهسرام مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور دو شرکت بیمه، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، حضور ایران تراسفو برای دومین روز متوالی به همراه 11 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ