کد خبر: ۱۶۴۱۸۳
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۵

پیش بینی رئیس اوپک از نفت ۵۵ تا ۶۰ دلاری به دو دلیل

پیش بینی رئیس اوپک از نفت ۵۵ تا ۶۰ دلاری به دو دلیل

رئیس دوره ایی اوپک ضمن پیش بینی افزایش قیمت نفت تا ۵۵ تا ۶۰ دلار از بررسی رویکرد بایدن نسبت به تحریم ایران خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالمجید عطار با اشاره به اینکه هفته‌های آتی برای بازار نفت سرنوشت‌ساز است به اسپوتنیک گفت: واکسیناسیون جهانی و از سرگیری ترافیک هوایی بین‌المللی سبب خواهد شد قیمت‌های نفت در آینده نزدیک به محدوده ۵۵ تا ۶۰ دلار برسد اما اوپک به‌ دقت رویکرد بایدن درباره احتمال تسهیل تحریم‌های ایران و ونزوئلا را زیر نظر دارد.

وی افزود: روند احیای اقتصاد جهانی همچنان شکننده است اما در صورت هرگونه تسهیلی در تحریم‌ها ، نفت بسیاری روانه بازار می‌شود که تلاش‌های اوپک پلاس برای متعادل کردن بازار را پیچیده می‌کند. این موضوع فعلا نامعلوم است و چند هفته آینده ، بسیار سرنوشت‌ ساز خواهد بود و باید به تصمیمات دولت بایدن بسیار توجه شود . چرا که به‌دنبال احیای برجام و توافق هسته‌ای با ایران است.

بر اساس این گزارش، انتظار می رود با فرض امضای توافقی جدید تا اواسط سال ۲۰۲۱ و به شرطی که دولت بایدن در اجرای سیاست تحریم‌ها به شدت دولت ترامپ عمل نکند، صادرات نفت ایران در فاصله ژوئن تا دسامبر(خرداد تا آذر) ممکن است ۵۰۰ هزار بشکه و در بهترین شرایط تا یک میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

اما امیدواری کمتری به تسهیل تحریم‌های ونزوئلا وجود دارد و زیرساخت‌های ضعیف بهبود سریع تولید را در کوتاه‌مدت منتفی می‌کند. تولید نفت ونزوئلا در سال ۲۰۲۰ به‌طور میانگین ۵۰۰ هزار بشکه در روز بوده  در حالی که در سال ۲۰۱۵ روزانه بیش از ۲.۳ میلیون بشکه بوده است.

ایران، ونزوئلا و لیبی از توافق کاهش تولید اوپک پلاس معاف هستند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ