کد خبر: ۱۶۴۲۲۱
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۵

تاکید روحانی به نیاز ثبات و آرامش بورس در فضای فعلی

تاکید روحانی به نیاز ثبات و آرامش بورس در فضای فعلی

رییس جمهور با تاکید بر اینکه فضای کسب و کار بویژه بازار سرمایه در فضای فعلی نیازمند ثبات و آرامش است به مردم نسبت به افق روشن آینده اقتصاد اطمینان داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن روحانی در جلسه هیات دولت پس از استماع گزارش وزارتخانه های نفت، اقتصاد و صنعت از وضعیت اقتصادی با اشاره به اقدامات موثر دولت و نتایج و دستاوردهای مثبت در ماه های اخیر گفت: کشور در شرایط فعلی نیازمند آرامش و ثبات در فضای کسب و کار و اقتصاد به ویژه بازار سرمایه است و نباید با اظهارات نسنجیده ، غیر منطقی، شتابزده و بدون پشتوانه علمی و صرفاً با اهداف کوتاه مدت سیاسی موجبات صدمه و لطمه به اعتماد و آرامش مردم و فعالان اقتصادی را فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه همه باید تلاش کنند به نحو موثر از ثمره مقاومت و مقابله با جنگ تحمیلی اقتصادی در جهت رونق اقتصادی و جبران لطمات تحریم ها بهره ببرند، افزود: برای دولت مسجل و اثبات شده هدف کارگردانان شکست خورده جنگ اقتصادی، برهم زدن آرامش اقتصادی است و امروز تلاش می کنند پیروزی ملت در جنگ اقتصادی را بی ثمر و به کام مردم تلخ کنند.

رییس جمهور ادامه داد: فعالان اقتصادی و مردم با روشن بینی به این نوع اظهارات و اقدامات توجه و اعتنا نمی کنند و با اطمینان، آرامش و امید به افق روشن اقتصاد به فعالیت ها با قدرت ادامه می دهند. با فروکش کردن انتظارات تورمی و روند رو به رشد صادرات نفتی و غیر نفتی شرایط اقتصادی به سمت بهتر شدن حرکت می کند. اهمیت بازارهای اقتصادی ایجاب می کند آرامش لازم در این بازارها برقرار باشد.

روحانی تاکید کرد: دشمنان عصبانی تلاش می کنند روند مثبت را متوقف یا کند سازند و با تبلیغات وسیع رسانه های معاند و جنگ روانی، عمدتاً به دنبال این هستند که روند کاهش نرخ ارز و قیمت کالاها را شرطی کنند. با شکست جنگ اقتصادی ترامپ، نگاه طرف های تجاری ایران تغییر یافته و مناسبات اقتصادی درحال ورود به مرحله جدیدی است. همه باید کمک کنند بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست هایی که بانک مرکزی اعمال می کند مدیریت و به تعادل برسد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ