کد خبر: ۱۶۴۲۳۸
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۶

بازدید رئیس موسسه فرهنگی بین المللی اکو از فولاد مبارکه

بازدید رئیس موسسه فرهنگی بین المللی اکو از فولاد مبارکه

رئیس مؤسسۀ فرهنگی بین‌المللی اکو از تاجیکستان با حضور در فولاد مبارکه از خطوط تولید این شرکت بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرور بختی در بازدید از خطوط تولید شرکت فولاد مبارکه گفت: مؤسسۀ فرهنگی اکو شامل 10 کشور پهناور منطقه با جمعیتی بالغ‌بر 450 میلیون نفر است و یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های آن همکاری فرهنگی و ایجاد فضای دوستی و صلح و برگزاری مراسم فرهنگی است.

وی از عقد تفاهم همکاری با باشگاه فرهنگی‌ورزشی فولاد مبارکۀ سپاهان خبر داد و افزود: در آیندۀ نزدیک قصد داریم سلسله رویدادهای فرهنگی و ورزشی را در مقیاس کشورهای عضو اکو برگزار کنیم و در این خصوص تصمیم گرفتیم با توجه به دعوت به‌عمل‌آمده از شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان حامی اصلی این باشگاه بازدید کنیم و از نزدیک با فعالیت‌های این شرکت آشنا شویم.

این مقام مسئول ادامه داد: تا پیش از این نام فولاد مبارکه را زیاد شنیده بودیم اما واقعا شنیدن هیچ‌وقت جای مشاهده از نزدیک را نمی‌گیرد. اکنون با بازدید از خطوط تولید می‌توانم بگویم شرکت‌های مشابه فولاد مبارکه در کل منطقۀ اکو انگشت‌شمارند و با مشاده فرایند تولید در این شرکت هیجان‌زده شدم. با توجه به اهداف مؤسسۀ اکو قطعا توسعۀ همکاری‌های اقتصادی نیز در قالب آشنایی مردم کشورها تقویت خواهد شد.

بختی در دیدار با مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکۀ سپاهان ابراز امیدواری کرد: این باشگاه بتواند به‌عنوان مرکزی برای برگزاری مسابقات مشترک در جهت ترویج دیپلماسی ورزشی میان کشورهای عضو اکو نقش‌آفرینی کند.

بنابراین گزارش، استفاده از ظرفیت‌های متقابل در جهت استفاده از دیپلماسی ورزشی، برنامه‌ریزی برای اولین جشنوارۀ ورزشی سرزمین کهن، همکاری متقابل در جهت انعقاد خواهرخواندگی تیم فوتبال فولاد مبارکۀ سپاهان با باشگاه‌های فوتبال کشورهای عضو، برگزاری دوره‌های آموزشی و مسابقات ورزشی دوجانبه سپاهان و باشگاه‌های ورزشی، گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و انتشاراتی با استفاده از زبان ملت‌های منطقۀ اکو از موارد مطرح‌شده در تفاهم‌نامۀ منعقدشده است.

مؤسسۀ فرهنگی بین‌المللی اکو با عضویت کشورهای ایران، ترکیه، آذربایجان، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان و پاکستان یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های منطقه‌ای است که در سه حوزۀ اقتصادی، فرهنگی و علمی فعالیت می‌کند. این مؤسسه با هدف تحکیم قرابت‌های فرهنگی، هنری، پژوهشی و ادبی میان کشورهای عضو در دورۀ جدید فعالیت‌ها پیشبرد اهداف دیپلماسی عمومی برای نزدیک‌تر شدن ملت‌ های منطقۀ اکو با استفاده از ابزارهایی نظیر گردشگری فرهنگی و دیپلماسی ورزشی را در دستور کار قرار داده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ