کد خبر: ۱۶۴۲۶۶
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۶

دستور بازنگری در شیوه‌نامه تنظیم فولاد با تاکید بر پرهیز از علامت منفی به بورس
معاون اول رییس جمهور اعلام کرد:

دستور بازنگری در شیوه‌نامه تنظیم فولاد با تاکید بر پرهیز از علامت منفی به بورس

معاون اول رئیس جمهور ضمن دستور بازنگری و اصلاح شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد به نهاوندیان اعلام کرد: به‌گونه‌ای در اصلاح شیوه‌نامه اقدام شود که هیچ علامت منفی به بورس داده نشود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کاظم چهر گشا رئیس دفتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در پی نامه وزیر کار به محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور ، دستور بازنگری و اصلاح شیوه‌نامه عرضه و تقاضای زنجیره فولاد با تاکید بر حمایت از بورس را صادر کرد.

بنابراین گزارش، محمد شریعتمداری وزیر کار در نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور اعلام کرد: با توجه به سهم ۱۵ درصدی صنعت فولاد در بازار سرمایه، شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد علاوه بر کاهش صادرات این صنعت، باعث آسیب جدی به سرمایه و اعتماد مردم و ناامنی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی خواهد شد. وزارت کار و شرکت‌های تابعه، سهم ۲۰ درصدی از معادن و صنایع فولادی دارند و نظرات آنها در تدوین شیوه‌نامه اخذ نشده است.

وی درخواست کرد  شیوه نامه تنظیم بازار فولاد با هماهنگی وزارتخانه های صنعت، کار و اقتصاد و مشارکت شرکت های بزرگ فولادی و تشکل های این زنجیره به گونه ای اصلاح شود که مشخص، شفاف، صریح و بدون امکان اعمال سلایق شخصی و غیرکارشناسی باشد و از ایجاد رانت توسط برخی افراد که مصداق واضح این موضوع هستند، جلوگیری شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ