کد خبر: ۱۶۴۲۷۶
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۶

واکسن کرونای سوئدی به زودی وارد ایران می‌شود
مسئول ارزیابی واکسن کرونای ایرانی:

واکسن کرونای سوئدی به زودی وارد ایران می‌شود

مسئول ارزیابی واکسن کرونای ایرانی از واردات واکسن کرونای سوئدی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اولویت اول تزریق این واکسن با کادر درمان است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مینو محرز در برنامه "تهران ما سلامت" رادیو تهران درباره واکسن کرونای وارداتی گفت: واکسن کرونای سوئدی با فناوری ریکامبیننت ساخته شده و مورد تائید است و به زودی وارد ایران می‌شود. اولویت اول تزریق این واکسن هم با کادر درمان و سپس با افراد بالای 70 سال و بیماران دیابتی، قلبی و ریوی و...خواهد بود.

وی افزود: این واکسن مدرنا و کوبایی هم نیست چون هنوز مرحله نهایی آزمایش را طی نکرده است.جهش های ژنی ویروس کرونا نگران کننده است و  شاید حتی واکسن ها به آن جواب ندهند. تا زمانیکه همه واکسینه شوند و با جهش های بیشتر این ویروس مواجه شویم باید مصون بمانیم. لذا استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی مداوم دست ها از مهمترین عوامل جلوگیری از بیماری است.

بر اساس این گزارش، محرز دقیقا به نام این واکسن اشاره نکرده اما واکسن کرونای استرازنکا-آکسفورد تولید شرکت بریتانیایی-سوئدی است که توانسته مجوز مصرف در جهان را بدست آورد و آمریکا و اروپا نیز در حال ارزیابی این واکسن برای صدور مجوز مصرف اضطراری هستند. یکی از بیشترین خریدهای کوواکس هم از همین واکسن بوده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ