کد خبر: ۱۶۴۳۰۶
۱۱:۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۷

انتقاد شدید از نقش منفی دولت در رشد حبابی بورس و خروج هماهنگ شده
دو نماینده مجلس اعلام کردند :

انتقاد شدید از نقش منفی دولت در رشد حبابی بورس و خروج هماهنگ شده

دو نماینده مجلس با اعلام سوء استفاده شرکت‌های دولتی از رانت اطلاعاتی در بورس، دولت را مقصر اصلی رشد حبابی و تصنعی و خروج هماهنگ شده از بازار سهام معرفی کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کیومرث سرمدی  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره وضعیت ماه های اخیر بورس که با ریزش قیمت ها و شاخص و اعتراض و بی اعتمادی سهامداران همراه شده ، گفت: بعضی سرمایه‌گذاران و شرکت‌های دولتی با سوء استفاده از رانت اطلاعاتی ، سود کافی بردند و دیکران را قربانی کردند.

وی ادامه داد: بنابراین ورود مجلس و انجام اقداماتی مانند درخواست توضیح از وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس با این هدف است که دولت با برنامه ریزی هایی مانع ادامه رانت اطلاعاتی در بازار سهام شود .

احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم گفت: جالب است که همه مجموعه های دولتی و حتی بانک های دولتی به یک باره و با هماهنگی قبلی از بورس خارج شدند و ماحصل این اتفاق هم رشد حبابی و تصنعی و خروج ناگهانی و تامین کسری بودجه هنگفت دولت از منبع بورس و در حقیقت از جیب مردم بود .

وی ادامه داد: قرار بود عایدی دولت از فروش سهام شرکت ها در بورس ۴ هزار میلیارد تومان باشد اما فقط در هفت ماه ۳۲ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرد و قطعاً ۲۸ هزار میلیارد تومان مازاد از جیب مردم تأمین شده که مجلس هم نسبت به همین قسمت قضیه انتقاد دارد و از ابزارهای قانونی مانند استیضاح استفاده خواهد کرد. اصل ماجرا بر عهده دولت است که از مردم دعوت کرد و بعد هم این اتفاق را رقم زد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ