کد خبر: ۱۶۴۳۲۰
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۷

جرم قاچاق ارز جهانگیری و تخلف در بورس + محکومیت معاون سابق وزیر اقتصاد
سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد:

جرم قاچاق ارز جهانگیری و تخلف در بورس + محکومیت معاون سابق وزیر اقتصاد

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به حکم معاون سابق وزیر اقتصاد ، جرم برادر معاول اول رئیس جمهور را قاچاق حرفه‌ای ارز و عدم ارایه اطلاعات درست به بورس و ... اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامحسین اسماعیلی درباره پرونده فساد مالی مهدی جهانگیری گفت: حکم نهایی متهم صادر شده و بر اساس آن وی به جرم قاچاق و انتقال حرفه‌ای ارز به میزان ۶۰۷.۱ هزار یورو و ۱۰۸ دلار به ارزش ۲۶ میلیارد ریال به جزای نقدی ۴ برابر مبلغ ذکر شده،ضبط ارز قاچاق شده و دو سال حبس محکوم شده است.

وی افزود: جهانگیری همچنین به جرم کسب مال نامشروع به تحمل دو سال حبس و رد مال محکوم شده است. در رابطه با خودداری از اطلاعات واقعی به بورس به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. در این پرونده وی به دو مرتبه ۷۴ ضربه شلاق محکومیت شده بود که یک مورد به جزای نقدی تبدیل شده و عملاً منتفی است.

اسماعیلی با تایید احضار رییس کل سابق بانک مرکزی ، ادامه داد: در خصوص پرونده میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی،پوری حسینی و یکی از شرکت های خصوصی سازی محکوم شده اند.برخی واگذاری‌ها ابطال و برخی به هیات واگذاری ارجاع شد اما رای قطعی نیست.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ