کد خبر: ۱۶۴۳۳۲
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۷

هشدار دو عضو ناظر مجلس به روحانی درباره انتخاب رئیس جدید سازمان بورس

هشدار دو عضو ناظر مجلس به روحانی درباره انتخاب رئیس جدید سازمان بورس

دو عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با اشاره به لزوم حمایت مشترک مجلس، دولت و وزرا از بازار سرمایه به رییس جمهور درباره درخصوص انتخاب رئیس جدید سازمان بورس هشدار دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن علیزاده و مسلم صالحی طی نامه ای به رییس جمهور اعلام کردند: بازار سرمایه در ماه های گذشته تحت تاثیر اخبار و تصمیمات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گوناگون واکنش نشان داده و افت و خیز شاخص بورس نگرانی‌های زیادی را در بین مردم ایجاد کرده است.

بی شک اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، سرمایه‌های مردم به بخش‌های غیرمولد اقتصادی از جمله طلا، ارز ، مسکن ،خودرو و غیره که هیچ نسبتی با چرخه تولید ندارند، سرازیر شده و اقتصاد را به انباری از سرمایه های راکد و ساکن بدل می کند.

در این شرایط خطیر اگر حمایت های مجلس، دولت و وزرا از بازار سرمایه بطور مشترک و مشخص صورت نگیرد، نوسانات شدید که منجر به اثرات منفی عمیق بازار در آینده خواهد شد، چندان دور از انتظار نخواهد بود که در نهایت ضرر و زیان فراوانی به سهامداران خرد وارد خواهد کرد. این موضوع وقتی اهمیت راهبردی پیدا می‌کند که بدانیم پایین آمدن ظرفیت تاب آوری اجتماعی مردم به ویژه سهامداران می‌تواند به عنوان پیشران مهمی عمل کرده و باعث اعتراضات شدید مردمی شود.

از سوی دیگر، متاسفانه عدم حمایت لازم از بازار باعث شد در هفته های گذشته ریاست سازمان بورس از مسند استعفا کند و در حال حاضر نیز مطرح کردن اسامی افراد بدون سابقه لازم در بازار سرمایه برای تصدی این جایگاه، نگرانی های جدی اعضای ناظر مجلس در شورای عالی بورس را بیش از گذشته کرده است.

لذا پیشنهاد می شود نظر به اهمیت موضوع، دستور فرمایید درخصوص انتخاب رئیس سازمان ضمن دقت نظر بیشتر و با در نظر گرفتن شرایط عمومی و تخصصی لازم از جمله سوابق و تجربیات چندین ساله در بازار سرمایه و شناخت کافی از این بازار نسبت به گزینش فردی متعهد، متخصص، آشنا به بازار سرمایه و از همه مهمتر مورد وثوق فعالان این بازار که بتواند اعتماد عمومی از دست رفته مردم را با سرعت و جدیت احیا کند، اقدام مقتضی صورت پذیرد.

در صورت اتخاذ تصمیم غیر تخصصی از سوی دولت در بازار سرمایه، هزینه های این اقدام بر دوش دولت خواهد بود و قطعاً در این صورت نمایندگان مجلس به ویژه کمیسیون های تخصصی از تمام ابزارهای نظارتی برای احقاق حقوق مردم بطور کامل استفاده خواهند کرد و در صورتی که فردی متعهد، متخصص و آشنا با قواعد مختصات بازار سرمایه با هر نام و نشانی انتخاب شود در راستای حمایت از سرمایه های مردم، مورد حمایت جدی مجلس خواهد بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۲:۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۸
0
0
پاسخ
خدمت دو نماینده تا زمانیکه اعتماد به بازار بر نگرده همین هست اعتماد هم در آرامش سیاسی و اجتماعی و اقتصادی است.مجلس با ایجاد تشنج این جو بی اعتمادی را گسترش داده. شما خود میدانید که ملت به شما اعتماد ندارند.و رفتار همکاران شما در جامعه این عدم اعتقاد را بیشتر کرده.باور کنید ملت ایران ملتی آگاه .واین را میزان رأی های شما و همکاران تان نشان میدهد.بیاید صادق باشید و جو سازی نکنید.باور کنید مردم شما را مقصر می‌دانند نه دولت را.
» وحید | ساعت ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۸
0
0
پاسخ
چه طور میشه فهمید چه قد دیگه از کار گذاری ها طلب داریم
» جوادپاکسرشت. اقلید.(امامزاده اس..) | ساعت ۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۹
0
0
پاسخ
دروداقای صالحی واقعابه نکته مهمی اشاره کردن. ای کاش دولتی ها هم مثل این نماینده های باانصاف سمت مردم رومیگرفتن.. بورس تا زمانی ک بازارگردانهانوسانگیری کنن مشکله حل بشه اوضاع خرابش بازارگردانهابه اسم کمک به نقدینگی امدندبورس اماشدن بلای جان بورس.. وتمام مشکلات رومیندازن سرحقیقی ها..بهرحال امیدواریم این نماینده هابورس راببرندزیر ذره بین نظارت خودشون
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ