کد خبر: ۱۶۴۳۵۱
۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۸

امکان بعید واگذاری مفت دولت و نگاه متفاوت رییس جدید/ ظرفیت ۲ میلیونی شاخص
کارشناس بازارسرمایه مطرح کرد:

امکان بعید واگذاری مفت دولت و نگاه متفاوت رییس جدید/ ظرفیت ۲ میلیونی شاخص

کارشناس بازارسرمایه با بیان اینکه بعید است دولت روحانی همه چیز را مفت واگذار کند، گفت: با امکان تزریق پول و دید عملگرا و متفاوت رییس جدید، شاخص تا پایان دولت ظرفیت ۲ میلیونی شدن را دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن عباسی استاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به وضعیت بورس و سیاست انتخاباتی اعلام کرد: دیگر همه می‌دانند اعتمادها از بورس سلب شده و دوره‌ سرمایه‌گذاری در این بازار به یک هفته هم نمی‌کشد.

در این شرایط رشد پایدار در بورس اتفاق نمی‌افتد. سرمایه ها در بازار رسوب نمی‌کند و تامین مالی صورت نمی‌گیرد. برآیند اتفاقات این چند ماه باعث کاهش افق سرمایه گذاری به دلیل نامشخص بودن آینده‌ بازار شده است. بازار سقوط نمی‌کند اما رشد هم نمی‌کند و مرتبا درحال نوسان است.

شاید این نوسانات اذیت کننده هستند اماخبر خوب این است که در صورت بهبود تقاضا و برگشت اعتماد، دوره نوسان می‌تواند به سرعت به یک موج صعودی پایدار منجر شود. تنها راه برگشت اعتماد فقط و فقط تزریق نقدینگی به بازار است. چشم بازار از ضعف تقاضا ترسیده و تنها راه بهبود وضعیت بازار تزریق نقدینگی است که به نظر می رسد در نهایت توسط دولت روحانی صورت خواهد پذیرفت اما چرا؟

روحانی یکبار با برجام نتوانست انتظارات را برآورده کند، شاید اثرات اقتصادی عدم موفقیت در برجام برای مردم خیلی فوری و ملموس نبود اما اثرات زیانبار بورس مردم زیادی را درگیر کرده و در حال تبدیل شدن به نقطه‌ ضعف اعتدالیون و اصلاح طلبان است و جبهه اصولگرا نیز دقیقا از همین باب در حال وارد شدن به گود انتخابات هستند و سوپرمن‌ هایی با وعده‌های حمایت از بورس پا به انتخابات خواهند گذاشت.

در این شرایط اگر بورس تا انتخابات منفی بماند، روحانی یک اسب زین کرده و آماده را به دولت بعدی هدیه داده است و یک کارنامه‌ اقتصادی بد برای حزب اصلاح طلب و اعتدال بر جاگذاشته است. با این قیمت‌های جذاب، بورس می‌تواند تا ۴ سال آینده دولت بعدی را بیمه کند و فضا را برای انتخاب راحت و مجدد رییس جمهور بعدی برای دوره‌ ۴ ساله‌ دوم هم هموار نگه دارد.

بعید است دولت روحانی بورس را اینگونه تمام و همه چیز را مفت واگذار کند. شاخص بورس تا پایان دولت روحانی یکبار دیگر ظرفیت ۲ میلیونی شدن و حتی بیشتر را داشته باشد. بورس هم از منظر قیمتی و هم از منظر سیاسی این توانایی را دارد. حزب اعتدالیون و اصلاح طلبان برای اینکه در سپهر سیاسی باقی بمانند باید بورس را احیا کنند در غیر این صورت یک مهره‌ همیشه سوخته خواهند ماند.

هر لحظه امکان تغییر و زیر و رو شدن بورس وجود دارد زیرا هر لحظه امکان تزریق پول توسط دولت وجود دارد. چشم‌ها به دولت و عملکرد است زیرا فعلا بزرگترین بازیگر بازار سرمایه است. دولت انگیزه دارد تا به میدان بیاید.

به دانش و جدیت دهقان  دهنوی رییس جدید سازمان بورس ایمان دارم. نگاه وی به بورس عملگرا و متفاوت خواهد بود. قطعا راهبردها مبتنی بر جلب اعتماد و ثبات در بورس خواهد بود و امید می رود بتواند دولت را جهت حمایت همه جانبه و تزریق نقدینگی به بورس متقاعد کند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۸
0
0
پاسخ
عجبا این حرف ها چیه آخه . چرا باید دولت تزریق نقدینگی کنه؟ می خواهمی سر خودمان را کلا بذاریم . بازار باید خودش بدون هیچ دخالتی راهش رو پیدا کنه . مدام حرف از عدم دخالت مجلس و دولت در بازار می زنیم و از طرف دیگر می گوییم دولت باید تزریق نقدینگی کنه و شاخث به طور مصنوعی بره بالا و بعد دوباره همون اش و همون کاسه است . دولت خودش داره اموالش رو می فروشه از کجا میخاد پول بیاره؟ چرا اصلا شاخص باید برسه به 2 میلیون . مگر امسال نرفت روی 2 میلیون ؟ چی شد فقط باعث ضرر و و زیان یک عده سهامدار شد. این حرف ها را ول کنید .
» محمدشاه شجاع | ساعت ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۸
0
0
پاسخ
👆هیچکس نمی گوید که آیا بورس ظرفیت این همه رشد را داشت یانه.این تحلیل کلا سیاسی است.مگر قبلا که بورس رشد کرد دولت پولی تزریق کردبا فرض اینکه دولت بخواهد پول تزریق کند *از کجا بیاورد؟*.بعد از سقوط شاخص همه توان خود را بکار گرفتند و توانستند قطره ای از صندوق توسعه ملی به دریای بازار تزریق کنند.بازار گردانها به میدان آمدند.بازار فروش اوراق تبعی داغ شد. مجلس ورود کرد .درصد خرید صندوق های سرمایه گذاری از بازار سهام را بالا بردند.بانکها که قرار بود از بنگاه داری خارج شوند دوباره با واگذاری سهام دولت در شرکت های پالایشی عقب گرد کردند.بگیر و ببندهایی در بورس راه افتاد. در فاصله ای کوتاه دو رییس بورس عوض شد با دو نگاه متفاوت . ولی همه این تلاشها نتوانست مسیر بورس را برگرداند.در حال حاضر روند اقتصاد در داخل و خوشبینی نسبت به آینده روابط سیاسی اقتصادی بین المللی است که می تواند تعیین کننده باشد.
البته اینرا هم از نظر دور نداریم که ممکن است داستان مرد شیاد و مردم روستا (شکل مار و نوشتن مار) اما بشکل جدید تکرار شود.
در زمان قدیم جادو و جنبل و سوء استفاده از بیسوادی مردم ابزارهای فریب مردم بود و امروزه تبلیغات.


*هرلحظه به رنگی بت عیار در آمد* *دل برد و نهان شد*
» سهامدار حقیقی | ساعت ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۸
0
0
پاسخ
بیشتر سهام بیش از 70 درصد ریزش داشته وتعدادزیادی 80 درصد !!!! میزان نقدینگی تزریقی ؟؟؟ منبع نقدینگی؟؟؟ فقط دانه درشتها میتوانند بورس را نجات دهند
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ