کد خبر: ۱۶۵۳۱
۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۸/۱۹

برنامه سایپا برای عرضه سهام یک شرکت ۵۰۰ میلیارد تومانی
یک مقام مسئول به بورس پرس خبر داد:

برنامه سایپا برای عرضه سهام یک شرکت ۵۰۰ میلیارد تومانی

معاون مالی و اقتصادی سایپا از برنامه عرضه بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکار با سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی در فرابورس خبر داد.

سیروس شجاعی برجویی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، اظهار داشت: براساس تصمیمات اتخاذ شده در گروه سایپا، پس از اصلاح ساختار مالی شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکار و ثبت این شرکت به عنوان نهاد مالی نزد سازمان بورس و سپری کردن فرآیند پذیرش و درج سهام در فرابورس، شاهد عرضه اولیه سهام آن خواهیم بود.

وی درباره مختصات و ویژگی های این شرکت در نوبت واگذاری توضیح داد: بعد از اخذ مجوز سازمان بورس و افزایش سرمایه 200 میلیارد تومانی ، سرمایه آن به 500 میلیارد تومان رسیده و مراحل نهایی ثبت سرمایه جدید در اداره ثبت شرکت‌ها طی می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: ارزش بازار پرتفوی بورسی نیوان ابتکار بیش از 300 میلیارد تومان بوده و مازاد ارزش مناسبی نسبت به بهای تمام شده در این شرکت سرمایه‌گذاری وجود دارد.

شجاعی برجویی مهم‌ترین دارایی‌های بورسی نیوان ابتکار را سرمایه‌گذاری در 32 درصد از سهام پارس خودرو، 15.5 درصد از سهام سایپا دیزل، 10 درصد از سهام زامیاد و 4.5 درصد از سهام لیزینگ رایان سایپا با قیمت تمام شده مناسب اعلام کرد و گفت: مهم‌ترین سرمایه‌گذاری غیربورسی نیوان ابتکار نیز شرکت سایپا کاشان با مالکیت 51 درصدی است.

وی با ابراز امیدواری اینکه تقویت زیرساخت‌های شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکار، اصلاح ساختار مالی و تکمیل فرآیند پذیرش و درج نماد نزد فرابورس و سازمان بورس ظرف 6 ماه آینده انجام شود ، خاطر نشان کرد: هیات مدیره نیوان ابتکار نیز برنامه‌ریزی لازم را برای تحقق این هدف انجام داده تا این شرکت به عنوان یک نهاد مالی و سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرمایه ایفای نقش کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ