کد خبر: ۱۶۵۳۸۸
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۵

کسر مالیات علی‌الحساب ۱۰ درصدی از حقوق پزشکان تصویب شد
با تصمیم مجلس درباره لایحه بودجه سال آینده:

کسر مالیات علی‌الحساب ۱۰ درصدی از حقوق پزشکان تصویب شد

طبق مصوبه تازه مجلس و براساس لایحه بودجه سال آینده، مقرر شد همه مراکز درمانی ، ۱۰ درصد از حق‌الزحمه یا حق‌العمل پزشکان را به عنوان مالیات علی‌الحساب کسر کنند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در ادامه مصوبات امروز مجلس و مربوط به جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی ، مقرر شد همه مراکز درمانی 10 درصد از حق‌الزحمه یا حق‌العمل پزشکی پزشکان را به عنوان مالیات علی‌الحساب کسر کنند.

براساس این گزارش ، طبق مصوبه یک بند ح تبصره ۶ ماده واحده، کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه‌ها و شرکت‌های دولتی مکلفند 10 درصد از حق‌الزحمه یا حق‌العمل پزشکی پزشکان که به موجب دریافت وجه صورتحساب‌های ارسالی به بیمه‌ها و یا نقداً از طرف بیمار پرداخت می‌شود به عنوان علی‌الحساب مالیات کسر کنند و به نام پزشک مربوط تا پایان ۴۸ ماه بعد از وصول مبلغ صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.

مالیات علی‌الحساب این بند شامل کلیه پرداخت هایی که به عنوان درآمد حقوق و کارانه مطابق جزء دو بند الف تبصره ۱۲ این قانون پرداخت و مالیات آن کسر می شود، نخواهد بود. حکم ماده ۱۹۹ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سوم اسفند ۱۳۶۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی در اجرای این بند جاری است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ