کد خبر: ۱۶۵۵۲۹
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۹

تعیین نرخ برق چند صنعت مهم بورس برگشت خورد / تصویب تعرفه سوخت نیروگاه‌ها
در مجلس :

تعیین نرخ برق چند صنعت مهم بورس برگشت خورد / تصویب تعرفه سوخت نیروگاه‌ها

مجلس ضمن ارجاع نحوه تعیین نرخ برق چند صنعت مهم بورس ، نحوه تعیین تعرفه سوخت نیروگاه‌های خود تأمین را مشخص و دولت را ملکف به استفاده از کنتورهای هوشمند ساخت داخل کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در ادامه بررسی های مجلس از بخش درآمدی لایحه بودجه سال آینده، بند الحاقی دو تبصره 15 ماده واحده برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

طبق این بند، وزارت نیرو مکلف است متوسط بهای انرژی برق تحویلی به صنایع فولادی، آلومینیوم، مس، فلزات اساسی و کانی های فلزی، شرکت های پالایشگاهی و پتروشیمی را با احتساب بهای انتقال انرژی برق تا محل تحویل به مصرف کننده بر مبنای نرخ خرید انرژی برق از نیروگاه های دارای قرار داد تبدیل انرژی (eca) محاسبه و دریافت کند . منابع حاصل از محل افزایش بهای برق این صنایع به حساب شرکت توانیر نزد خزانه داری واریز می شود.

همچنین بند الحاقی سه تبصره 15 ماده واحده، تعرفه سوخت نیروگاه‌های خود تأمین که بنا به اعلام وزارت نیرو اقدام به تحویل تمام یا بخشی از برق تولیدی به شبکه سراسری می‌کنند به میزان سوخت مصرفی برای برق تحویل شده به شبکه در ساعات اوج مصرف (در تابستان)، معادل تعرفه سوخت نیروگاهی بر اساس متوسط بازدهی نیروگاه‌های حرارتی سال 97 تعیین می‌شود .

علاوه بر این طبق بند "د" این تبصره به منظور اصلاح الگوی مصرف برق و گاز، دولت مکلف است از طریق شرکت‌های ذیربط نسبت به نصب کنتورهای هوشمند ساخت داخل برای مشترکان برق و گاز با اولویت مشترکان پرمصرف اقدام کند و هزینه مربوط را به صورت اقساطی از مشترکان دریافت کند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ