کد خبر: ۱۶۵۵۳۹
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۹

روش تازه رفتار سلیقه ایی بورس ؛ این بار در ابطال سهام سه شرکت !

روش تازه رفتار سلیقه ایی بورس ؛ این بار در ابطال سهام سه شرکت !

رفتار گاه به گاه سلیقه ایی بورس تهران این بار جلوه ایی تازه یافت و در برابر اعلام علت عدم تایید بخشی از معاملات سهم تازه وارد "اپال" ، دلیلی برای ابطال بخشی از معاملات "فارس و شبندر" اعلام نشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس تهران در ادامه ابطال معاملات سهام شرکت ها و بدون اعلام دلیل و در روزی که شاخص با کاهش 11.8 هزار واحدی به کانال 1.1 میلیون تایی عقب نشست ، اقدام به عدم تایید بخشی از سهام معامله شده بزرگترین شرکت بازار از نظر ارزش روز یعنی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و پالایشگاه  بندرعباس کرد .

اما بخشی از معاملات سهام شرکت تازه وارد فرآوری معدنی اپال کانی پارس هم ابطال شد ولی برای این شرکت ، دلیل عدم رعایت ورود سفارش خرید اعلام شد تا رفتار سلیقه ایی مدیران بورس تهران ، جلوه تازه ایی بیاید .

براساس این گزارش، این رویه ناصواب در حالی از هفته های قبل تشدید و با انتقاداتی همراه شده که معلوم نیست چرا سهام برخی شرکت ها ، تایید نمی شود و چرا برخی معاملات در حین زمان داد و ستد و برخی هم بعد از پایان بازار باطل می شود.

از سوی دیگر چرا در برابر اعلام موارد کلی مانند ظن دستکاری و... یا عدم رعایت ورود سفارش خرید ، همین توضیح حداقلی برای دیگر شرکت های مشمول ابطال ، رعایت نمی شود. آن هم در بازاری که یکی از اصول پایه ایی و انتظار حداقلی فعالان ، شفافیت در رویدادها و اطلاع رسانی از چند و چون وقایع موثر بازار و شرکت ها است .

در ادامه هم و یک ساعت بعد از اعلام سه مورد فوق ، بورس تهران بازهم بخشی از سهام داد و ستد شده بانك های ملت و صادرات و تجارت ، ایران خودرو، پالايشگاه اصفهان و ريخته گري تراكتورسازي را باطل کرد. 

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ