کد خبر: ۱۶۵۵۶۲
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰

شرایط واگذاری سهام‌ دولتی در ETF ها تصویب شد/ مدیریت مشروط سه ساله
در بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه:

شرایط واگذاری سهام‌ دولتی در ETF ها تصویب شد/ مدیریت مشروط سه ساله

نمایندگان مجلس شرایط واگذاری سهام در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) را مشخص کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجلس در ادامه بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال آینده با اصلاحات اعمال شده در خصوص موارد ارجاعی از صحن به کمیسیون تلفیق در جزء  دو بند الف تبصره 2 ماده واحده این لایحه موافقت کرد.

براین اساس، وزارت اقتصاد مکلف است تمام یا بخشی از سهام و دارایی های دولتی دستگاه های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه و باقیمانده سهام متعلق به دولت و شرکت های دولتی در بنگاه های مشمول واگذاری را طبق روش های مندرج در قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 عرضه کند و منابع حاصله را به ردیف 310502 واریز کند.

علاوه بر روش های فوق و با رعایت صرفه و صلاح بیت المال، واگذاری سهام در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) مشروط به اینکه مدیریت این صندوق ها بیش از 3 سال دولتی نباشد و عرضه سهام به روش ثبت سفارش با شرایط زیر نیز مجاز است:

1-2- وزارت اقتصاد مجاز است سهام شرکت های تابعه در بورس یا فرابورس را که در مالکیت دستگاه های اجرایی زیر نظر قوه مجریه یا شرکت های تابعه آنها و یا بانک های دولتی قرار دارند در چارچوب روش های مندرج در این جزء واگذار کند. در صورت واگذاری در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس پس از ایجاد صندوق های سرمایه گذاری، انتقال سهام در قالب معاملات خارج از جلسه رسمی معاملات بین صندوق ها و عرضه واحدها و صندوق ها به عموم امکانپذیر است. عرضه سهام شرکت ها به روش ثبت سفارش یا در قالب صندوق های سرمایه گذاری تا سقف 30 درصد مشمول تخفیف است، میزان تخفیف توسط هیات وزیران تعیین می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ