کد خبر: ۱۶۵۵۶۷
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱

تعیین تکلیف عرضه دو ماده برای صنایع پایین‌دستی و پتروشیمی‌ها
مدیرکل صنایع غیرفلزی وزارت صنعت خبر داد:

تعیین تکلیف عرضه دو ماده برای صنایع پایین‌دستی و پتروشیمی‌ها

مدیر کل صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، ضمن هشدار به خطر تعطیلی صنایع پایین دستی پتروشیمی‌ها به دلیل کمبود عرضه دو ماده از تعیین تکلیف این مسئله طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن صفدری با اشاره به محدودیت عرضه استایرین مونومر و ترفتالیک اسید در صنعت رنگ رزین و کامپوزیت به اقتصاد آنلاین گفت: مونومر تنها یک تولیدکننده دارد و اکنون بحث تامین مواد اولیه مورد نیاز مجتمع‌های پتروشیمی برای تولید پلی استایرین مطرح شده است. طبق نامه‌ وزارت نفت در خصوص تامین خوراک به علت کمبود تولید و عرضه استایرن مونومر دیگر کفاف سایر واحدهای صنعتی را نخواهد داد.

وی افزود: محدودیت عرضه این دو ماده تهدیدی جدی برای صنایع پایین‌دستی پتروشیمی‌ها محسوب می‌شود و فعالیت این صنایع را در معرض خطری جدی قرار خواهد داد.

صفدری ادامه داد: پتروشیمی تندگویان هم برای تولید پلی اتالین ترفتالات از اسید ترفتالیک استفاده می‌کند که با کمبود مواجه است. لذا مقرر شده طی روزهای آینده در جلسه‌ای با حضور معاون امور صنایع، مدیر کل دفتر غیر فلزی، شرکت ملی پتروشیمی و سایر ذینفعان مسئله محدودیت عرضه این دو ماده حل و فصل شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ