کد خبر: ۱۶۵۶۶۱
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲

زیان خودرو سازان به ۴۳هزار میلیارد تومان رسید/ عامل افزایش رانت و دلالی
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی:

زیان خودرو سازان به ۴۳هزار میلیارد تومان رسید/ عامل افزایش رانت و دلالی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با اشاره به زیان ۴۳هزار میلیارد تومانی صنعت خودرو گفت: اختلاف قیمت ۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومانی ، موجب افزایش رانت و دلالی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، محمدرضا نجفی‌منش با اشاره به حجم مطالبات بسیار سنگین قطعه‌سازان از خودروسازان در ماه‌های پایانی سال گفت: علت کمبود نقدینگی در خودروسازی، ناشی از زیان ۴۳ هزار میلیارد تومانی این صنعت است.رانت بیش ازصد هزار میلیارد تومانی ناشی از اختلاف قیمت ۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومانی هر خودرو در بازار آزاد نسبت به کارخانه، طی سال‌های گذشته به جیب دلالان رفته و باعث هجوم میلیونی برای خرید خودرو شده است.

وی افزود: اخیرا شرکت زامیاد موفق به قیمت‌گذاری و ارائه مستقیم به مشتریان شد و چون اختلاف زیادی با بازار نداشته،هجوم مشتریان از بین رفته که نشان می‌دهد اگر قیمت واقعی باشد، مشتری واقعی برای خرید مراجعه می‌کند و رانت از بین می‌رود.

نجفی‌منش ادامه داد: نیاز صنعت خودرو برای جهش تولید ۵۰درصدی حدود ۲۷هزار میلیارد تومان است که از این مبلغ ۲۵هزار میلیارد تومان مربوط به بخش قطعه‌سازی بوده و ۵هزار میلیارد به‌صورت وام و ۱۰هزار میلیارد به‌صورت اوراق گام جهت تسویه بدهی‌های آتی قرار است در اختیار خودروسازان قرار گیرد اما منبعی برای کسری ۱۲هزار میلیارد تومانی آن مشخص نشده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ