کد خبر: ۱۶۵۶۷۹
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲

آمریکا بدون تعصب همچنان آماده مذاکره با ایران و بازگشت مشترک به برجام است
سخنگوی وزارت خارجه:

آمریکا بدون تعصب همچنان آماده مذاکره با ایران و بازگشت مشترک به برجام است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکا بدون تعصب و جزم‌اندیشی همچنان آماده مذاکره با ایران بوده تا از طریق دیپلماسی ، گامی مشترک در بازگشت به تعهدات برجام برداشته شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از یورونیوز، ند پرایس درباره آخرین مواضع واشنگتن درباره برجام و ایران ، گفت : آمریکا همچنان برای گفت‌وگو با ایران آماده بوده و اما درباره چگونگی این مذاکره ، تعصب و جزم‌اندیشی ندارد تا از طریق تعامل در دیپلماسی معنی‌دار، دو کشور برای بازگشت مشترک و متقابل به تعهدات در برجام گام بردارند.

وی افزود: 1+5 بهترین مسیر برای پیگیری پرونده هسته‌ای ایران و آمریکا بوده و آمریکا شفاف اعلام کرده آماده گفت‌وگو با ایران است اما در جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح هسته ایی ، کاملا متعهد و همیشه مصمم است و مهمترین ابزار برای تحقق این امر ، دیپلماسی است و رایزنی ها با شرکا ادامه دارد.

پرایس با اشاره به بازنگری در سیاست خارجی آمریکا در یمن و عربستان ، ادامه داد: ضمن تمرکز بر رفتارهای آینده ریاض ، فشار برای آزادی فعالان سعودی ادامه دارد و انتشار گزارش سازمان سیا از قتل خاشقچی ریال جلوگیری از تکرار جنایات است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ