کد خبر: ۱۶۵۷۰۱
۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳

درخواست ماکرون از روحانی برای از سرگیری مذاکره با همه طرف‌های برجام

درخواست ماکرون از روحانی برای از سرگیری مذاکره با همه طرف‌های برجام

رئیس جمهور فرانسه در گفت وگو با رئیس جمهور ایران با ابراز نگرانی از تصمیم تهران در کاهش تعهدات ، خواستار از سرگیری گفت‌وگو با همه طرف‌های برجام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، کاخ الیزه اعلام کرد: امانوئل مکرون در تماس تلفنی با حسن روحانی ضمن ابراز نگرانی از تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی گفت: ایران باید تحرکاتی فوری و روشن داشته باشد تا گفت وگو با همه طرف های برجام ازسرگرفته شود و به همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی بازگردد.

وی افزود: اروپا برای احیای برجام و تداوم گفت وگوها برای بازگشت همه طرف ها به اجرای کامل تعهدات،آمادگی کامل دارد.

بر اساس این گزارش، روحانی هم با اشاره به اینکه از دست رفتن فرصت ها برای حفظ و احیای برجام می تواند شرایط را سخت تر کند،گفت: برجام به هیچ وجه قابل مذاکره مجدد نیست و تنها راه حفظ و احیای آن لغو تحریم‌ها از سوی آمریکا است.

وی افزود: کاهش مرحله ای تعهدات ازسوی ایران به دلیل خروج آمریکا از برجام و ناتوانی اروپا از عمل به تعهدات برجامی بوده که پس از تحقق تعهدات طرف های مقابل، فورا قابل بازگشت است.

روحانی ادامه داد: همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان ادامه دارد و هرگز از برجام خارج نشده ایم.هر اقدام یا موضع غیرسازنده در شورای حکام می تواند به بروز چالش های جدید و پیچیده شدن وضعیت کنونی منجر شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ