کد خبر: ۱۶۵۷۰۲
۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳

پیش بینی تولید ماهانه ۱۵ میلیون واکسن کرونا در زیرمجموعه هلدینگ بورسی
مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد:

پیش بینی تولید ماهانه ۱۵ میلیون واکسن کرونا در زیرمجموعه هلدینگ بورسی

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: امکان تولید ماهانه ۱۵ میلیون دُز واکسن کرونای ایرانی وجود دارد و امید می رود از خرداد سال آینده خط تولید انبوه راه اندازی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیرحسین مدنی با بیان اینکه فاز یک آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا با موفقیت به پایان رسیده و هیچ‌گونه عوارضی برای داوطلبان نداشته به مهر گفت: مرحله دوم آزمایش بالینی برای ۴۰۰ داوطلب دیگر از ۲۰ اسفند و مرحله سوم در فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۰ با حضور بیش از ۲۰ هزار داوطلب انجام خواهد شد. در صورتی که وزارت بهداشت مجوزهای لازم را صادر کند این آمادگی وجود دارد که مرحله دوم و سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای بنیاد برکت ادغام شود.

وی افزود: برای تولید سریع این واکسن با استفاده از ماشین آلات موجود امکان تولید دو میلیون واکسن در ابتدای سال ۱۴۰۰ وجود دارد. تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا در دستور کار بنیاد برکت بوده و قرار است ضمن استفاده از ظرفیت‌ها و دستگاه‌های موجود برخی از ماشین آلات نیز وارد شود. با واردات این ماشین آلات امکان تولید ماهانه ۱۵ میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا وجود دارد. زیرساخت‌های فیزیکی و کالبدی برای تولید انبوه واکسن مهیا شده و با شروع به کار دستگاه‌ها امید می رود از خرداد خط تولید انبوه راه اندازی شود.

مدنی با اشاره به فعالیت‌های حمایتی بنیاد برکت از بنگاه‌های اقتصادی خرد و متوسط عنوان کرد: این حمایت‌ها برای شرکت های راکد، نیمه تعطیل و یا آنهایی که احتیاج به سرمایه در گردش دارند، انجام می‌شود. در بخش واحدهای خرد بیش از ۱۰۰ هزار طرح در ۲۷۶ شهر و ۷.۵ هزار روستا مورد حمایت قرار گرفتند و در بخش بنگاه‌های متوسط نیز ۷۴۲ مورد از طریق سرمایه گذاری حمایت شدند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ