کد خبر: ۱۶۵۷۷۵
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶

هزینه مصوب آزمایش PCR در بخش دولتی رایگان و در خصوصی ۳۱۰ هزار تومان
مدیرکل آزمایشگاه‌های سلامت اعلام کرد:

هزینه مصوب آزمایش PCR در بخش دولتی رایگان و در خصوصی ۳۱۰ هزار تومان

طبق اعلام مدیرکل آزمایشگاه‌های سلامت ، هزینه مصوب آزمایش تشخیص مولکولی در بخش دولتی رایگان و در بخش خصوصی حدود ۳۱۰ هزار تومان است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیامک سمیعی با اشاره به هزینه آزمایش PCR در بخش دولتی و خصوصی گفت: هزینه انجام آزمایش تشخیص مولکولی (PCR) در بخش دولتی رایگان و در بخش خصوصی حدود ۳۱۰ هزار تومان است.

وی افزود: آزمایش تشخیص جهش‌های ویروس، کاربردی در تشخیص بالینی ندارد و به هیچ وجه هزینه انجام آزمایش‌های مربوط به آن از بیماران اخذ نمی‌شود و درخواست آن در قالب نظام مدیریت بیماری کرونا انجام می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: سه مرکز تحقیقاتی شامل آزمایشگاه مرجع کشوری در انستیتو پاستور ایران، آزمایشگاه ملی آنفلوانزا در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز تحقیقات ژنتیک در دانشگاه علوم بهزیستی نقش محوری در کشف و شناسایی تغییرات ژنتیکی ویروس بر عهده دارند.

سمیعی درباره هزینه انجام آزمایش ژنتیکی بر ویروس جهش یافته کرونا گفت: این آزمایش کاربرد تشخیصی ندارد و برای آن تعرفه‌ای تعیین نشده و آزمایشگاه‌های دولتی و خصوصی مجاز به پذیرش آن به عنوان خدمتی آزمایشگاهی نیستند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ