کد خبر: ۱۶۵۸۰۴
۱۴:۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶

معاملات مشکوک یک پتروشیمی، سه سرمایه گذاری، ۶ شرکت تولید برق + ۶ نماد
در روز افت ۸۱۷۲ واحدی شاخص رقم خورد:

معاملات مشکوک یک پتروشیمی، سه سرمایه گذاری، ۶ شرکت تولید برق + ۶ نماد

در روز افت ۸۱۷۲ واحدی شاخص، یک پتروشیمی، سه شرکت سرمایه گذاری، پنج شرکت از گروه عرضه برق به همراه ۶ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام  کم رمق و کم حجم آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت 8172 واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و 169 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 3.4 و 1.3 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به توسعه و عمران امید، بانک تجارت، بانک ملت، پالایشگاه اصفهان به همراه سرمایه گذاری نیرو با داد و ستد بیش از 233، 178، 150، 126 و 97 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 11 تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت بهداشتی ساینا حاضر در بازار اول فرابورس با رشد اندک قیمت سهام، شاهد داد و ستد 2.4 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های لوازم خانگی پارس، سرمایه گذاری پردیس، آذریت، معادن مس تکنار، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، مدیریت انرژی امید تابان هور، فولاد آلیاژی ایران، توسعه و عمران امید، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، سرمایه گذاری نیرو، تولید برق ماهتاب کهنوج و پتروشیمی شیراز مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور پتروشیمی شیراز، سه شرکت سرمایه گذاری، پنج شرکت از گروه عرضه برق به همراه 6 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ