کد خبر: ۱۶۵۸۴۴
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷

مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول افتتاح شد
با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی:

مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول افتتاح شد

مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی افتتاح و وضعیت فعلی و سهم هر کدام از پلتفرم ها در تولید محتوای بومی بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول با حضور ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، مدیرعامل و مدیران ارشد همراه اول و پلتفرم های دیجیتال اپراتور این اپراتور در ساختمان ستاره ونک برگزار و ضمن بازدید حضوری از بخش‌های مختلف این مرکز در جریان وضعیت فعلی و سهم هر کدام از پلتفرم ها در تولید محتوای بومی قرار گرفتند.

با توجه به اینکه در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات بر موضوع رشد و توسعه محتوای داخلی فضای مجازی بر بستر شبکه ملی اطلاعات تأکید شده، همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور ارتباطی علاوه بر اینکه همواره سعی بر حرکت طبق استانداردهای روز جهانی در حوزه ارتباطات سیار داشته که نمونه بارز آن پیاده سازی نسل پنجم (5G) روی شبکه تجاری خود است از بحث توسعه زیرساخت های ملی نیز غافل نبوده و با توسعه پلتفرم های دیجیتال طبق نیاز مشترکان، سهم بسزایی در خلق ترافیک داخلی داشته است.

مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول در این مراسم با اشاره به وظایف این مرکز مانیتورینگ یکپارچه گفت: مرکزی که امروز رونمایی می شود، مرکز مانیتورینگ خدمات پایه دیجیتال همراه اول یا همان خدمات پایه ای شبکه ملی اطلاعات است. با مانیتور لحظه ای پلتفرم هایی نظیر شبکه دانش آموزی شاد، برخی شبکه های اجتماعی مانند روبیکا و موتور جستجویی همچون ذره بین در این مرکز هر زمان اتفاق خاصی در روند خدمات آنها مشاهده شود، واکنش لازم و به موقع را در رفع مشکل خواهیم داشت.

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز با تأکید بر اینکه امروز شاهد افتتاح یک مرکز مدرن در حوزه مانیتورینگ هستیم، گفت: این مرکز فراتر از مانیتورینگ هایی که یک اپراتور دارد، است و تمهیداتی در آن دیده شده که رصد بهتری از وضعیت بکارگیری سکوها و برنامک‌ها داشته باشد. از امروز مانیتور این مرکز در حوزه VOD (رسانه تعاملی)، سکوی آموزشی شاد و حداقل چهار پیام‌ رسان با تأثیر وسیع ملی شروع می شود.

وی با بیان اینکه امروز خبر خوب دیگری از همراه اول شاهد بودیم، افزود: پروژه ای که همراه اول در حوزه جستجوگر از چند ماه گذشته شروع کرده بود، امروز وارد مرحله نهایی اعلام عمومی شده است. این موتور جستجو از قابلیت های محلی بسیار خوبی برخوردار است و امیدواریم بتواند بخش بزرگی از نیازهای مردم را بهتر از مرورگرها خارجی تأمین کند.

فیروزآبادی با اشاره ای به نظام هویت معتبر در فضای مجازی و اقدامی که همراه اول در توسعه یک موتور جستجوی بومی انجام داده، ادامه داد: با توجه به اینکه دنبال این هستیم خدمات بومی از مزیت های سرزمینی استفاده کنند تا بتوانند خدمت بهتری از مشابه های خارجی ارائه دهند، اگر این جستجوگر هم بتواند تعداد بالایی کاربر ایرانی را جذب کند، هماهنگی های لازم بین دستگاهی را فراهم می آوریم تا کاربران با هر یک بار ورود بتوانند تمامی کارهای روزانه را روی بستر مذکور اعم از امور بانکی، بورسی و اداری انجام دهند.

همراه اول به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مأموریت را تحقق رویای دیجیتال عنوان کرده و با چشم انداز تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمند سازی اکوسیستم دیجیتال تلاش می کند نقش را در توسعه روزافزون به خوبی شناخته و مسئولانه ایفا کند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ