کد خبر: ۱۶۶۶۰۲
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۱/۱۷

شروط واریز مرحله دوم سود سهام عدالت برای سهامداران غیر مستقیم
مشاور اجرایی خبر داد:

شروط واریز مرحله دوم سود سهام عدالت برای سهامداران غیر مستقیم

مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: مرحله دوم سود در صورتی به حساب سهامداران غیر مستقیم واریز می شود که تا ۲۳ اسفند سهام را نفروخته و تا برگزاری مجامع شرکت ها حضور داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا پور رضایی درخصوص تشکیل هلدینگ ۱۳ شرکت غیر بورسی سهام عدالت به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: جریان تشکیل این هلدینگ از سال گذشته از سوی شورای عالی بورس در دست اقدام بوده و امید می رود هرچه سریع تر مراحل تشکیل آن عملی شود اما نمی توان زمان دقیقی را برای آغاز فعالیت این هلدینگ مشخص کرد.

وی افزود: پس از شکل گیری این هلدینگ، دارایی های ۱۳ شرکت غیر بورسی به نسبت سهام تخصیص یافته به سهام عدالت منظور خواهد شد. با توجه به واریز سود مرحله نخست سهامداران در مرحله دوم مشمولین دارای برگه سهام ۵۳۲ هزار و یک میلیون تومانی، مبلغ دویست و چهارصد هزار تومان سود دریافت خواهند کرد. تاکنون پنجاه درصد سود این سهامداران از طریق شرکت سپرده گذاری به حساب واریز شده است.

پور رضایی ادامه داد: مرحله دوم نیز که زمان آن از طریق سازمان بورس اعلام خواهد شد الباقی مبالغ در صورتی به حساب سهامداران غیر مستقیم واریز خواهد شد که تا ۲۳ اسفند سهام را حفظ کرده باشند و در صورتی مشمول سود خواهند شد که تا برگزاری مجامع شرکت ها حضور داشته اند. باتوجه به آنکه تعداد متوفیان طی ۱۵ سال گذشته به حدود ۳ میلیون نفر افزایش پیدا کرده وراث بهتر است مراحل اداری مربوطه از جمله انحصار وراثت را انجام داده تا پس از راه اندازی سامانه بصورت الکترونیکی مراحل انتقال با سرعت بیشتری ادامه یابد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ