کد خبر: ۱۶۶۶۶۷
۰:۰ - ۱۴۰۰/۱/۱۹

معاملات مشکوک
در روز افت ۱۰ هزار و ۸۸۸ واحدی شاخص رقم خورد:

معاملات مشکوک "خزامیا" ، ۴ سهم از دو صنعت ، یکی از پربازده ترین ها و ۹نماد

در روز افت ۱۰ هزار و ۸۸۸ واحدی شاخص، زیرمجموعه سایپا، چهار شرکت حاضر در صنعت پرداخت و دارو، یکی از پر بازده ترین سهم ها به همراه ۹ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و کم رمق در نمادهای بزرگ و صف فروش در نمادهای کوچک آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت 10 هزار و 888 واحدی و از دست دادن کانال یک میلیون و 250 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 2.1 و 1.2 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به بانک ملت، زامیاد، شستا، ملی مس به همراه مدیریت انرژی امید تابان هور با داد و ستد بیش از 78، 69، 59، 57 و 56 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 26 تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت معدنی دماوند حاضر در بازار دوم بورس (یکی از بهترین سهام و با بازدهی 856 درصدی) با افت 36.6 درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد 3.6 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های نیروسرمایه، رادیاتور ایران، به پرداخت ملت، ماشین سازی نیرومحرکه، پرداخت الکترونیک سامان کیش، سرمایه گذاری کوه نور، لوله و ماشین سازی ایران، داروسازی امین، زامیاد، شیرین دارو، صنعتی بهشهر، آرتاویل تایر، آذریت و پرمیت مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور زامیاد، دو شرکت حاضر در صنعت پرداخت، دو سهم دارویی، یکی از پربازده ترین سهم ها به همراه 9 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ