کد خبر: ۱۶۷۶۸۲
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۲/۱۵

پیش بینی افزایش درآمد بانک بورسی با اعمال نرخ جدید تسعیر و وضعیت ارزی

پیش بینی افزایش درآمد بانک بورسی با اعمال نرخ جدید تسعیر و وضعیت ارزی

بانک پارسیان از پیش بینی افزایش درآمد باتوجه به وضعیت مثبت باز ارزی ۳۳۲ میلیون دلاری، اعمال نرخ تسعیر و ... خبر داد که پس از تهیه صورت های مالی، آثار واقعی اعلام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک پارسیان با تعیین نرخ تسعیر ارز توسط بانک مرکزی برای پایان سال مالی 99 از پیش بینی افزایش درآمد باتوجه به وضعیت مثبت باز ارزی 332 میلیون دلاری و ... خبر داد که پس از تهیه صورت های مالی، آثار واقعی اعلام می شود و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، "وپارس" اعلام کرد: طبق بخشنامه 11 اردیبهشت بانک مرکزی، نرخ تسعیر اقلام پولی دارایی ها و بدهی های ارزی بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی برای گزارشگری مالی پایان سال مالی 99 به منظور اعمال در دفاتر بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی و تهیه صورت های مالی، مبلغ 19 هزار تومان برای هر یورو و 15.9 هزار تومان برای هر دلار آمریکا و سایر اسعار بر مبنای نرخ برابری آن به یورو در پایان اسفند سال 99 تعیین شود.

بنابراین با توجه به وضعیت مثبت باز ارزی بانک حدود 332 میلیون دلار در 30 اسفند 99 و با اعمال نرخ های قید شده در بخشنامه فوق و لحاظ هزینه مطالبات مشکوک الوصول و مالیات متعلقه، قطعاً بانک با افزایش درآمد مواجه خواهد شد که تعیین آثار واقعی آن بر صورت سود و زیان بانک، مستلزم تکمیل فرآیند تهیه صورت های مالی بانک و حسابرسی آن و نیز رسیدگی مقامات مالیاتی خواهد بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ