کد خبر: ۱۷۳۱۵۰
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۵/۲۴

رویدادهای مهم و مثبت ۸ شرکت درباره ابطال دادنامه ، تعهد جدید، تمدید پروانه و...

رویدادهای مهم و مثبت ۸ شرکت درباره ابطال دادنامه ، تعهد جدید، تمدید پروانه و...

۸ شرکت با اعلام رویدادهای مهم از ابطال دادنامه دو سال پیش ، افزایش اوراق بهادار ، برگزاری مزایده ، تعهد جدید، تمدید ۲۵ ساله پروانه بهره برداری و خرید ۱.۵ هزار میلیارد تومانی دو ملک خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات امروز بازار سهام و آخرین روز کاری بورس در هفته جاری ( به دلیل تعطیلات تا یکشنبه آینده ) که شاخص مهیای ورود به کانال 1.5 میلیون واحدی شده ، 8 شرکت بورسی و فرابورسی ، آخرین رویدادهای مهم را اعلام کردند.

براساس این گزارش، نیروگاه آبادان که در بورس حضور دارد درباره نتیجه نهایی دعوی له شرکت و مربوط به سال اسفند سال جاری اعلام کرد: پیرو شکایت شرکت توانیر از شرکت تولید نیروی برق آبادان نزد هیات داوری  در خصوص مطالبه بیش از 436.7 میلیارد تومان بابت تکمیل تاسیسات و تجهیزات واحدهای بخار نیروگاه آبادان ، هیات داوری در 11 آذر 98 ( قبل از عرضه سهام ) اقدام به صدور دادنامه کرد که مورد اعتراض شرکت قرار گرفت و با توجه به برگزاری چندین نوبت جلسه دادگاه و ارائه مدارک مستندات مربوط به پرداختها و تهاتر ها از محل فروش انرژی برق و همچنین تاییدیه حسابرسی از شرکت توانیر که نشان دهنده پرداخت ها و تهاتر های انجام شده بود ، نهایتا شعبه 55 حقوقی بین الملل مجتمع قضایی شهید بهشتی در 16 مرداد سال جاری ، اقدام به صدور رای قطعی مبنی بر ابطال دادنامه 11 آذر 98 هیات داوری کرد .

شرکت توسعه و عمران امید هم از برگزاری مزایده مربوط به فروش 6 دانگ یک قطعه زمین با پروانه ساختمانی و ماشین آلات مستقر ،پروژه آتیه به صورت نقد و اقساط و تهاتر با اراضی و املاک خبر داد. حجم ریالی فروش پیش بینی شده حداقل 1،115 میلیارد تومان برآورد شده که عملکرد آن در گزارش های بعدی منعکس می شود.

سرمایه گذاری نیروگاهی ایران هم اعلام کرد: با عنایت به ارتقاء دو واحد گازی نیروگاه علی آباد گلستان ، ظرفیت هرکدام از واحدها 21 مگاوات بیشتر شده و در مجموع ظرفیت جدید نیروگاه 42 مگاوات  افزایش یافته است. به همین دلیل شرکت تولید نیروی آذرخش به عنوان مالک نیروگاه علی آباد گلستان معادل ظرفیت جدید نیروگاه گواهی ظرفیت به مقدار 42 هزار ورقه معادل 42 میلیون وات از وزارت نیرو دریافت کرده است.

این گواهی ظرفیت، اوراق بهادار قابل معامله ای است که با اجازه وزارت نیرو بر اساس ایجاد ظرفیت نیروگاهی قابل اتکاء جدید و یا کاهش قدرت قراردادی مشترکین موجود صادر می شود و در حال حاضر قیمت هر وات ظرفیت در نماد گواهی ظرفیت نقدی 21.815 ریال است و با در نظر گرفتن اوراق ، ارزش این اوراق معادل 90 میلیارد ریال بوده که با مقایسه ارزش فعلی اوراق گواهی ظرفیت با میزان سود خالص شرکت تولید نیروی آذرخش (به طور مثال سود خالص سال مالی منتهی به اسفند 98 شرکت تولید نیروی آذرخش معادل 70 میلیارد تومان ) نشان دهنده اهمیت بالای ارزش این اوراق است .

تأمین سرمایه تمدن نیز از پذیرش تعهد جدید مربوط به پذیره نویسی اوراق مرابحه عام (اراد 89 ) جهت تامین مالی دولت با سررسید 4.5 ساله و با نرخ سود سالانه 18 درصد خبر داد و سیمان فارس و خوزستان هم پذیرفته شدن سیمان آبیک با سرمایه ۲۹۵.۹ میلیارد تومانی برای دومین بار در بورس تهران را تایید کرد که قرار است با ۱۵ درصد سهام عرضه اولیه شود.

معادن بافق هم در حالی از تمدید ۲۵ ساله پروانه بهره برداری و بر اساس گواهی کشف و طرح مصوب توسط سازمان صنعت استان یزد خبر داده که فراورده های تزریقی و دارویی ایران هم اعلام کرد مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد نرخ فروش محصولات را دریافت کرده و باتوجه به اعلام قیمت های جدید از سوی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت ، فروش شرکت نسبت به آخرین پیش بینی 1.7درصد افزایش نشان میدهد .

بانک سینا هم از انعقاد قرارداد مهم با بنیاد مستضعفان به ارزش 1.5 هزار میلیارد تومان خبر داد که مربوط به خرید دو ملک واقع در محله نیاوران تهران است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ