کد خبر: ۱۷۸۶۵۶
۰:۰ - ۱۴۰۰/۹/۲

اثر انتقال نماد
مدیرعامل شرکت اعلام کرد:

اثر انتقال نماد "ذوب" به بورس و وعده روزهای پر سود به سهامداران

مدیرعامل ذوب آهن با اعلام اثر انتقال نماد به تابلو بورس گفت: این تغییر باعث برخورداری از معافیت های مالیاتی بیشتر و در نتیجه سودآوری شرکت می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با موافقت هیات ‌پذیرش، شرکت ذوب آهن با احراز موارد تعیین‌ شده از یکم آذر در پلاک 596 در ﺑﺨﺶ فلزات اساسی در بازار دوم بورس درج شد.

براین اساس، منصور یزدی زاده با بیان اینکه انتقال نماد ذوب آهن از فرابورس به بورس، مدت زیادی در دست بررسی شرکت بود، گفت: برنامه ریزی شده بود پس از تحول در زمینه سودآوری و عملیات، انتقال نماد به تابلو بورس انجام گیرد. عملیات شرکت از سال ۹۷ به سودآوری رسیده و سال ۹۹ زیان انباشته بطور کامل پوشش داده و بخشی از سود نیز بین سهامداران تقسیم شد.

وی افزود: با پیگیری امور از سازمان های مربوط و با موافقت هیأت پذیرش و درج نماد "ذوب" در تابلو بورس، شاهد معاملات در این بازار خواهیم بود. ذوب آهن جزو شرکت های بزرگ صنعت فولاد و سهام آن نیز همواره از اقبال بالای سرمایه گذاران برخوردار است. از این رو پس از انتقال به تابلو بورس، شاهد حضور این نماد در کنار سهام شرکت های بزرگ و تاثیرگذار بر شاخص بورس خواهیم بود و شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری که مایل به انطباق سرمایه گذاری با روند شاخص بورس هستند ، می توانند سرمایه را به این نماد نیز اختصاص دهند. این تغییر باعث می شود ذوب آهن از معافیت های مالیاتی بیشتری برخوردار شود که بر سودآوری شرکت نیز اثرگذار است.

یزدی زاده با بیان اینکه آینده ذوب آهن از نظر سودآوری بسیار روشن است، ادامه داد: بسیاری از ریسک هایی که بازار سرمایه و بخصوص صنعت فولاد را تهدید می کند، اثرگذاری کمتری بر ذوب آهن داشته و برخی از عوامل اقتصادی در حال وقوع، نظیر کاهش قیمت ذغال سنگ دارای تاثیر مثبت است. بنابراین امید است تغییر بازار این نماد همراه با تحولات ایجاد شده در عملیات و سودآوری، نویدبخش روزهای پرسودی برای سرمایه گذاران باشد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ