کد خبر: ۱۷۸۷۲۱
۰:۰ - ۱۴۰۰/۹/۳

نتیجه دو مجمع
با رساندن سرمایه از ۲۰ به ۴۰ هزار میلیارد تومان رقم خورد:

نتیجه دو مجمع "فملی" و کسب جایگاه بزرگترین شرکت از لحاظ سرمایه اسمی

با برگزاری دو مجمع ملی مس ضمن موافقت هیات مدیره با موارد اعلامی، افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته تصویب شد تا در جایگاه بزرگترین شرکت از لحاظ سرمایه اسمی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجمع فوق العاده شرکت ملی مس بعداز ظهر دیروز با دستور جلسه تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه با حضور 60.9 درصدی سهامداران برگزار و باتوجه به صدور مجوز توسط سازمان بورس، افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته مورد تصویب قرار گرفت.

براین اساس، "فملی" به منظور تأمین بخشی از منابع مورد نیاز جهت تکمیل طرح های توسعه ای و اصلاح ساختار مالی، سرمایه فعلی را از 20 به 40 هزار میلیارد تومان رساند تا در جایگاه بزرگترین شرکت از لحاظ سرمایه اسمی قرار گیرد.

مجمع عادی بطور فوق العاده نیز با موضوع واگذاری سهام شرکت جهان فولاد سیرجان برگزار و مقرر شد مشمولین اعطای سهام (بازنشستگان ، شاغلین، پیمانکاران قراردادهای دوره ای ) طبق نظر هیات مدیره اعلام و اختیار واگذاری در رابطه با نحوه و میزان آن به هیات مدیره تفویض شود.

در ارتباط با طرح فعالیت های اجتماعی، تصویب شد مبلغ 5 میلیارد تومان برای شهرستان اهر با حفظ شرایط مصوبه مورد اشاره و پیرو بند 15 صورتجلسه خلاصه مذاکرات مجمع سالیانه، 100 میلیارد تومان به مبلغ مصوب قبلی افزوده شود.

مجمع مصوب کرد به منظور احداث، تعریض و ترمیم جاده داوران (شهرستان رفسنجان) 70 میلیارد تومان و به منظور حمایت از کودکان بی سرپرست نسبت به ساخت و اهدای ساختمان پرورشگاه ایتام در استان کرمان تا سقف 6 میلیارد تومان هزینه شود.

مجمع اختیار داد شرکت ملی مس نسبت به خرید زمین تحت مالکیت ایمیدرو در منطقه شهربابک تا سقف مبلغ کارشناسی 20 میلیارد تومان و اهدای آن به دانشگاه علوم پزشکی کرمان جهت احداث بیمارستان در منطقه شهر بابک و نسبت به پرداخت پاداش مجمع فوق العاده و عادی بطور فوق العاده به نیروها اقدام کند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ