کد خبر: ۱۷۸۸۶۰
۰:۰ - ۱۴۰۰/۹/۷

بیمه زندگی کاریزما در یک قدمی پذیره‌نویسی

بیمه زندگی کاریزما در یک قدمی پذیره‌نویسی

پذیره‌نویسی سهام شرکت بیمه زندگی کاریزما همزمان با روز بیمه به روش قیمت ثابت در نماد "کاریز" از شنبه هفته آینده انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، همزمان با روز بیمه، پذیره‌نویسی سهام شرکت بیمه زندگی کاریزما به روش قیمت ثابت در نماد "کاریز" از شنبه 13 آذر انجام خواهد شد. هلدینگ مالی کاریزما در راستای توسعه خدمات و نیازسنجی مشتریان، اقدام به تاسیس شرکت بیمه کاریزما کرده است تا از طریق انجام عملیات بیمه‌ای نوین و نوآورانه و سرمایه‌گذاری از محل سرمایه، ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی که در چارچوب ضوابط بیمه مرکزی است در جهت تکمیل و بهبود هر چه بیشتر خدمات‌دهی در بازار سرمایه گام جدیدی را بردارد.

شرکت بیمه زندگی کاریزما در نظر دارد سهام در دست انتشار را از طریق شبکه کارگزاران عضو فرابورس در روش قیمت ثابت وارد پذیره‌نویسی عمومی کند. "کاریز" با هر سهم به ارزش اسمی 100 تومان و سرمایه اولیه شرکت به میزان 240 میلیارد تومان ‏که معادل 2400 میلیون سهم عادی 100 تومانی است، روز شنبه 13 آذر پذیره‌نویسی خواهد شد.

میزان سرمایه اولیه شرکت بیمه زندگی کاریزما، 168 میلیارد تومان است که موسسان متعهد به پرداخت آن هستند از این میزان 84 میلیارد تومان که معادل 50 درصد کل سرمایه شرکت است توسط موسسان شرکت پرداخت شده است. شرکت متعهد به پذیره‌نویسی 72 میلیارد تومان بوده که  معادل 30 درصد کل سرمایه آن است. میزان تادیه در این پذیره‌نویسی 50 درصد است. تعداد سهام قابل پذیره‌نویسی نیز 720 میلیون سهم بوده که پذیره نویسی آن از 13 آذر ماه به مدت 15 روز انجام خواهد شد.

پذیره‌نویسان می‌توانند مبلغ 50 تومان که معادل 50 درصد ارزش اسمی سهم است را پرداخت کرده و در پذیره‌نویسی بیمه زندگی کاریزما شرکت کنند. با توجه به تادیه 50 درصدی، پذیره‌نویسان متعهد خواهند شد مابقی ارزش اسمی هر سهم که مبلغ 50 تومان به ازای هر سهم است را حداکثر ظرف مدت 2 سال پرداخت کنند. کارمزدها و هزینه پذیره‌نویسی سهام توسط ناشر و بر اساس ضوابط سازمان بورس پرداخت خواهد شد با این حساب شرکت‌کنندگان در پذیره‌نویسی بیمه زندگی کاریزما تنها مبلغ 50 تومان معادل 50 درصد قیمت اسمی هر سهم را پرداخت و در واقع معاف از پرداخت کارمزد خواهند بود.

حداقل و حداکثر تعداد سهام مورد پذیره‌نویسی برای اشخاص حقیقی و حقوقی در مدت پذیره‌نویسی از حداقل یک سهم تا حداکثر 50 هزار سهم بوده که در بازار سوم فرابورس پذیره‌نویسی‌خواهد شد. متعهدان پذیره‌نویسی "کاریز" نیز شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه و تجارت، گروه خدمات بازار سرمایه سهم آشنا، شرکت تامین سرمایه بانک ملت و  شرکت تامین سرمایه کاردان هستند.

عباس اسلامی نماینده هیات موسس و مدیرعامل انتخابی شرکت بیمه زندگی کاریزما در خصوص پذیره‌نویسی  "کاریز" توضیح داد: شرکت بیمه زندگی کاریزما همزمان با روز صنعت بیمه پذیره‌نویسی خواهد رسید. بیمه کاریزما در خصوص بیمه‌های زندگی فعالیت خواهد کرد. این نوع بیمه از محصولات و خدمات نوآورانه‌ای برخوردار خواهد بود. بیمه زندگی کاریزما در نظر دارد برای توسعه خدمات به بیمه‌گذار از ظرفیت بازار سرمایه استفاده کرده و بیمه زندگی کاریزما را به زودی به خانواده صنعت بیمه وارد کند. امید می رود بیمه زندگی کاریزما در جهت توسعه بیمه‌های زندگی در کنار سایر شرکت های صنعت گام های بلندی بردارد و به افزایش سهم بیمه‌های زندگی در بازار سرمایه کمک کند.

مدیرعامل شرکت بیمه زندگی کاریزما در خصوص پیش‌بینی شروع به کار شرکت بیمه زندگی کاریزما گفت: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود تشریفات معرفی اعضای هیات مدیره و اخذ تاییدیه تا اسفند سال جاری انجام شود، امید است از اوایل سال 1401 فعالیت عملیات بیمه‌ای شرکت بیمه کاریزما  آغاز و هلدینگ کاریزما بتواند در این زمینه خدمات مورد نظر را به بازار ارائه دهد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ