کد خبر: ۱۷۹۰۴۸
۱۵:۱ - ۱۴۰۰/۹/۱۱

ورود همراه اول به حوزه هوشمندسازی صنعت لجستیک
با امضای تفاهم‌نامه صورت گرفت:

ورود همراه اول به حوزه هوشمندسازی صنعت لجستیک

همراه اول و شرکت فن‌آوران لجستیک فاخر ایرانیان در راستای طراحی و توسعه راهکارهای هوشمندسازی صنعت لجستیک تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مراسم امضای تفاهم نامه مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و شرکت فن آوران لجستیک فاخر ایرانیان در راستای تحقق اهداف راهبردی همراه اول در تحقق رویای دیجیتال، ساماندهی و برنامه ریزی ایجاد شهری زیست پذیر و یکپارچه در ساختمان مرکز تحقیق و توسعه شرکت ارتباطات سیار ایران برگزار شد.

این تفاهم نامه علاوه بر توجه به عرضه خدمات متنوع، روزآمد، بهینه و یکپارچه به دنبال اهداف دیگری نظیر کاهش سفرهای غیرضروری، بهینه سازی مصرف انرژی و ایجاد فرصت های جدید نوآورانه و کسب و کارهای نوین، افزایش بهره وری، توسعه پایدار و مدیریت شهری متناسب با زیست بوم اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهر نیز هست.

کلیدی ترین اهداف هم طراحی و توسعه راهکارهای هوشمندسازی صنعت لجستیک و اجرای پایلوت هوشمندسازی دارایی های لجستیکی شرکت لجستیک بازار است که در نهایت می تواند منجر به کاهش هزینه هایی نظیر انبارداری، نیروی انسانی، خواب سرمایه، بسته بندی کالا، افزایش رضایت مشتریان در نتیجه کاهش زمان، بهبود نظارت بر عملکرد، بهبود دقت در ارسال سفارشات، مدیریت هوشمند منابع، کاهش خطای انسانی، پیش بینی دقیق تر از آینده، بهینه سازی مسیرها و مواردی از این دست شود.

مرکز تحقیق و توسعه نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران نیز ضمن فراهم کردن زیرساخت ارتباطی اعم از شبکه، سخت افزار مورد نیاز و تجهیزات زیرساختی برای طرف دیگر این تفاهم نامه، می تواند توانمندسازی زیست بوم کسب و کارهای حوزه لجستیک هوشمند، ایجاد سکوهای باز انتشار داده های پردازش شده جهت استفاده و بکارگیری در حوزه  های پژوهشی، ورود به زنجیره خدمات قابل ارائه در بازار لجستیک هوشمند و بهره برداری از ظرفیت های پلتفرم اینترنت اشیاء و توسعه آن را از قِبل این تفاهم نامه حاصل کند.

همراه اول به دنبال حل چالش های فناورانه

وحید شاه منصوری رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در این مراسم با بیان اینکه همراه اول با عرضه بیش از 100 میلیون سیم کارت، بزرگترین اپراتور تلفن همراه است، گفت: همراه اول از اسفند سال 98 مرکز تحقیق و توسعه را شکل داد و اکنون بعد از مرکز تحقیقات مخابرات، بزرگترین مرکز تحقیق و توسعه ICT با حدود 100 نفر نیرو است.

وی افزود: رسالت هم مانند تمامی مراکز تحقیق و توسعه دنیا، تبدیل دانش به فناوری است. ضمن اینکه حمایت از اکوسیستم هم در کنار وظایف اصلی تعریف شد. تاب آوری اپراتورها در برابر نیازمندی ها بسیار کوتاه مدت است و باید سریعا نیازها را برطرف کنند تا تجربه بدی برای مشترکان شکل نگیرد. در این راستا مرکز تحقیق و توسعه سعی می کند سریعا پیش بینی های لازم درباره نیازمندی های آینده را داشته و در زمان مقتضی اقدام به برطرف کردن آنها کند.

شاه منصوری ادامه داد: در این راستا قرارداد بومی سازی و تولید داخلی با شرکت های مختلف داخلی در حوزه آنتن به ارزش بیش از ۱.۲ هزار میلیارد تومان منعقد شد. با توجه به اینکه از دو سال گذشته عزم جدی برای راه اندازی خدمات دیجیتال در همراه اول ایجاد شده در این تفاهم هم حل چالش های فناورانه و پیاده سازی عملیاتی هر چه سریع تر دنبال می شود.

آزمایش عملیاتی طرح های پایلوت مهم ترین مقوله تفاهم نامه

شهروز معاون، مدیرعامل شرکت لجستیک بازار هم در این جلسه مهم ترین موضوع تفاهم نامه با مرکز تحقیق و توسعه را در آزمایش عملیاتی طرح های پایلوت دانست و گفت: طی دو سه سال اخیر با بازسازی و نوسازی زیرساخت های فناوری شرکت، خدمات لازم شناسایی و پیاده سازی شد که در این راستا 120 خدمت در این مجموعه دانش بنیان زیر بار رفته است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ