کد خبر: ۱۸۰۶۱۴
۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

پیش بینی برف، باران و باد شدید در اکثر نقاط ایران و کاهش ۷ تا ۹ درجه‌ای دما
سازمان هواشناسی اعلام کرد:

پیش بینی برف، باران و باد شدید در اکثر نقاط ایران و کاهش ۷ تا ۹ درجه‌ای دما

سازمان هواشناسی با پیش بینی شروع برف، باران و وزش باد شدید در اکثر نقاط ایران از کاهش ۷ تا ۹ درجه‌ای دما خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز در شمال شرق،‌ شرق، جنوب و جنوب غرب ایران ابرناکی،‌بارش و وزش باد پیش‌ بینی شده است.

در شرق خوزستان،‌ چهارمحال و بختیاری،‌ کهگیلویه و بویراحمد،‌ جنوب اصفهان،‌ نیمه شمالی فارس، بوشهر،‌ شرق هرمزگان،‌ غرب یزد،‌ برخی مناطق خراسان جنوبی و هراسان رضوی، بارش‌ها شدت خواهد داشت. در شمال غرب،‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و شواحل دریای خزر به‌طور پراکنده و متناوب برف و باران می‌بارد.

در مناطق سردسیر و مرتفع هم بارش‌ها به صورت برف و در مناطق جنوبی رگبار،‌ رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود. فردا یکشنبه نیز بارش‌ها در جنوب،‌جنوب شرق، شرق،‌ شرق و شمال شرق ادامه دارد و با ورود سامانه بارشی دیگر از غرب در شمال غرب،‌ غرب،‌ سواحل شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین،‌ البرز و غرب تهران بارندگی‌ها تقویت می‌شود.

شدت بارش‌های فردا برای جنوب آذربایجان غربی،‌ غرب کردستان، جنوب اردبیل، گیلان،‌ نیمه جنوبی فارس،‌ کرمان،‌ هرمزگان، جزایر شرق حلیج‌فارس،‌تنگه هرمز و خراسان جنوبی است.

دوشنبه نیز علاوه بر این مناطق در غرب اصفهان، و جنوب غرب این وضعیت ادامه خواهد داشت. شدت بارش‌ها برای شرق گیلان،‌ غرب مازندران،‌ شمال زنجان،‌ کردستان،‌ کرمانشاه،‌ لرستان،‌ شمال ایلام، ارتفاعات شمال خوزستان، جنوب شرق فارس،‌ شرق هرمزگان و جزایر خلیج‌فارس است.

سه‌شنبه سامانه بارشی در جنوب غرب، جنوب،‌ جنوب شرق و شرق فعال است و علاوه بر آن در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران و مناطقی از غرب و جنوب غرب بارش خفیف برف و باران،‌ وزش باد و کاهش محسوس دما پیش بینی شده است.

چهارشنبه با ورود سامانه بارشی دیگر به غرب ، بارش برف در شمال غرب،‌ استان‌های کرمانشاه،‌ شمال ایلام و سواحل دریای خزر آغاز می‌شود.

طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال غرب و سواحل دریای خزر کاهش 7 تا 9 درجه‌ای دما و روزهای سه شنبه و چهارشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز، غرب، جنوب غرب،‌ مرکز و شرق کشور نیز کاهش 7 تا 9 درجه‌ای دما پیش‌بینی شده است

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ