کد خبر: ۱۸۰۶۵۴
۱۵:۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

مهلت ۳ تا ۴ هفته ایى طرف غربی برای حصول توافق در مذاکرات
رسانه سعودى مدعی شد :

مهلت ۳ تا ۴ هفته ایى طرف غربی برای حصول توافق در مذاکرات

رسانه سعودى از قول منابع آگاه مدعی شد ، طرف‌های غربی در مذاکرات وین ، مهلت ۳ تا ۴ هفته ایى برای حصول توافق تعیین کرده اند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، الشرق از قول منابع آگاه اعلام کرد : طرف‌های غربی در مذاکرات وین ، مهلت  3 تا 4 هفته ایى برای حصول توافق تعیین کرده اند.

موضوع زمان همچنان جدی‌ترین چالش در مذاکرات بوده و مسائلی که گفت و گو ها درباره آنها جریان دارد به 3 بخش پایبندی ایران به توافق ، ضمانت رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی مربوط می‌شود.

این مسائل نیاز به تصمیمات سیاسی دارد و در نبود چنین تصمیماتی توافق با مشکل مواجه خواهد شد . ایران ضمانت‌های سیاسی و اقتصادی مطالبه می‌کند که برخی طرف‌های مذاکره کننده آن را بسیار مشکل می‌دانند.

همچنین موضوع توافق موقت در میز مذاکره رد شده است . آمریکا هم به دنبال توافقی بهتر از برجام است و ایران هم برای دستاوردهای بیشتر ، روند مذاکرات را کُند کرده است.

هنوز مشخص نیست ، بتوان به توافقی رسید که سقف مطالبات همه طرف‌ها را تأمین کند. یکی از موضوعات اصلی مورد اختلاف ، مسئله سانتریفیوژهای پیشرفته ایران و نحوه خارج کردن آنها از مدار است.

مسئله دیگر ، درخواست تهران برای کسب دستاوردهای عملی از رفع تحریم‌ها در کنار ضمانت‌های اقتصادی است که دشوارترین مسئله در مذاکرات است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ