کد خبر: ۱۸۹۱۴۸
۰:۰ - ۱۴۰۱/۲/۲۴

احتمال عرضه نخستین خودروهای وارداتی در اواخر تابستان و کاهش قیمت ها
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو مطرح کرد:

احتمال عرضه نخستین خودروهای وارداتی در اواخر تابستان و کاهش قیمت ها

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از احتمال عرضه نخستین محصولات وارداتی در اواخر شهریور خبر داد و گفت: واردات با وارد کردن شوک به بازار منجر به کاهش قیمت ها خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی دادفر در خصوص پیش نویس واردات خودرو که قرار است از سوی وزارت صنعت تهیه و طی روزهای آینده اعلام شود به تسنیم گفت: این پیش نویس در راستای ماده 4 طرح ساماندهی صنعت خودرو تهیه می‌شود که قرار است واردات به جای خودروهای لوکس برای عموم انجام شود.

وی افزود: در این پیش نویس قرار است الزامات صادرات خودرو و قطعات نیز تعریف شود. البته تاکید شده سایر کالاها نیز امکان صادرات داشته باشند اما صادرات آنها برای حفظ تراز تجاری باید با تایید وزارت صنعت باشد تا در ادامه آن واردات خودرو انجام شود. همچنان قوانین تعرفه‌ای، عوارض و استانداردها بر واردات خودرو حاکم است و تغییری در این رابطه انجام نشده است.

دادفر درباره اثر واردات خودرو بر قیمت بازار توضیح داد: به نظر می‌رسد از همان ماه اول شاهد کاهش قیمت ها بود. چرا که واردات خودرو شوک به بازار وارد می‌کند. با توجه به قیمت خودروهای وارداتی در آینده بازار به ثبات خواهد رسید. به نظر می رسد اولین خودروهای وارداتی اواخر شهریور راهی بازار شوند. چرا که تجربه ثابت کرده تا اجرایی شدن این گونه مصوبات تعلل های بسیاری صورت می گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ