کد خبر: ۱۹۳۰۰۰
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۵/۱۹

کشتی‌های جنگی چین و تایوان با هم رو در رو شدند

کشتی‌های جنگی چین و تایوان به بهانه برگزاری رزمایش دریایی در فاصله نزدیک به خط میانی تنگه تایوان مقابل یکدیگر صف کشیدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، بحبوحه رزمایش‌های دریایی چین و تایوان در تنگه تایوان برای قدرت‌نمایی به یکدیگر، حدود ۲۰ کشتی نیروی دریایی چین و نیروی دریایی تایوان از صبح روز چهارشنبه در نزدیکی خط میانی تنگه تایوان مستقر شدند.

بر اساس این گزارش، چندین کشتی نیروی دریایی چین از صبح امروز چهارشنبه به انجام ماموریت در سواحل شرقی تایوان ادامه دادند که همین امر موجب صف‌آرایی کشتی‌های جنگی تایوانی در برابر آنها شد.

پیش از این حوزه فرماندهی رزمی شرقی ارتش چین گفته بود نیروهای هوایی و دریایی از روز سه‌شنبه رزمایش‌هایی را برای سنجش قابلیت‌های پیوستگی و کنترل مشترک در شرایط دشوار الکترومغناطیسی در طول تمرینات نظامی جاری در اطراف تایوان انجام دادند.

ارتش چین در واکنش به سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، رزمایش‌های گسترده‌ای را با استفاده از موشک، هواپیما و کشتی‌های جنگی در نزدیکی این جزیره برگزار کرد.

رزمایش دریایی اخیر نیز از روز سیزدهم مرداد در شش منطقه در محدوده آبی اطراف جزیره آغاز شد و قرار بود در نیم روز شانزدهم مرداد به پایان برسد اما ادامه یافت.

با اینکه دولت چین به‌صورت رسمی نمی‌گوید چه زمانی رزمایش‌های نظامی در اطراف تایوان به پایان می‌رسد اما روزنامه دولتی گلوبال تایمز به نقل از تحلیلگران گزارش داد رزمایش‌های نظامی ارتش چین در نزدیکی تایوان به یک امر عادی تبدیل خواهد شد و تا زمانی که این جزیره و سرزمین اصلی چین دوباره متحد شوند، ادامه می‌یابد.

روز گذشته جوزف وو وزیر امور خارجه تایوان در نشست خبری گفت چین علاوه بر هدف الحاق تایوان، می‌خواهد تسلط در بخش‌های زیادی از غرب اقیانوس آرام تثبیت کند.

تلگرام اصلی بورس پرس :http://t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ