کد خبر: ۱۹۵۰۸۲
۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۶/۲۳

با تعیین عوارض ۸۰ درصدی شناور واردات خودرو باید در برابر پراید سجده کرد !
نماینده مجلس:

با تعیین عوارض ۸۰ درصدی شناور واردات خودرو باید در برابر پراید سجده کرد !

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تعیین عوارض ۸۰ درصدی شناور برای واردات خودرو کمتر از ۲۰ هزار دلار و فروش محصول ۳۰۰ میلیونی به ۷۰۰ میلیون تومان یعنی باید در برابر پراید سجده کرد !

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، لطف‌ اله سیاهکلی با بیان اینکه ایراد آن آئین نامه واردات خودرو به عوارض گمرکی خودروهای وارداتی است به ایسنا گفت: اگر با تعیین عوارض شناور برای خودروهای وارداتی، نرخ عوارض بالا رفته و خودروی ۳۰۰ میلیونی، ۷۰۰ میلیون تومان به فروش برسد، باید به پراید سجده کرد !

وی افزود: اکنون عوارض گمرکی خودروهای کمتر از ۲۰ هزار دلار شناور ماند و معلوم است اگر عوارض این خودروهای وارداتی بالا باشد باید دوباره خدمت پراید رفت و بابت بی‌احترامی به آن معذرت‌خواهی کرد !

سیاهکلی ادامه داد: باید عوارض واردات خودروی کمتر از ۲۰ هزار دلار مثلا ۱۰ یا ۱۵ درصد تعیین شود. نباید عوارض را ۸۰ درصد در نظر گرفت. در غیر این صورت به مردم ظلم می‌شود. این آئین نامه توانایی تنظیم بازار خودرو را ندارد. مجلس قرار است کار تطبیق انجام دهد و پس از انجام آن خرید و واردات خودرو بیش از دو الی سه ماه طول نمی کشد و نهایتا تا سه ماه آینده وارد خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس :http://t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ