کد خبر: ۱۹۷۵۳۸
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۹/۱۰

تهران بسیار منزوی و به ساخت بمب اتمی نزدیک شده است
مذاکره کننده ارشد آمریکا در امور ایران:

تهران بسیار منزوی و به ساخت بمب اتمی نزدیک شده است

مذاکره کننده ارشد آمریکا در امور ایران گفت: تهران بسیار منزوی و به داشتن مواد شکافت پذیر کافی برای ساخت بمب اتمی نزدیک شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارن پالیسی، رابرت مالی گفت: ایران منزوی‌تر از همیشه بوده و  به این دلیل که با همکاری بسیاری از کشورها تلاش شد حقیقت چیزی که در داخل ایران در جریان است پیش چشم همه عیان شود.

وی افزود: تهران بسیار نزدیک به داشتن مواد شکافت پذیر کافی برای ساخت بمب است. این امر زمان‌بر است اما نزدیک بودن به مواد هسته ای کافی نگران کننده است و در این خصوص جو بایدن به عنوان آخرین راه حل با گزینه نظامی موافقت خواهد کرد اما هنوز به این مرحله نرسیده است.

این مقام آمریکایی درباره خواسته های ایران در مذاکرات هسته ای توضیح داد: در میان خواسته‌های چالش‌برانگیز تهران، درخواست از آژانس اتمی برای متوقف کردن تحقیقات درباره ذرات اورانیوم در ایران بود.

مالی گفت: زنان ایرانی در حال نوشتن تاریخ هستند و برای جهان بسیار مهم است بداند در داخل ایران چه خبر است، حکومت ایران تلاش می کند توجه را از آنچه در جریان است، منحرف کند. آمریکا به اعمال فشار بر ایران ادامه خواهد داد و به دلیل حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و برنامه موشکی آنها را تحریم کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ