کد خبر: ۲۰۲۲۹۵
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰

دغدغه رئیس سازمان بورس از امنیت و پیش بینی پذیری + دو دستور کار جدی

دغدغه رئیس سازمان بورس از امنیت و پیش بینی پذیری + دو دستور کار جدی

رئیس سازمان بورس با اشاره به دغدغه امنیت و پیش‌بینی‌پذیری سرمایه‌گذاری ، دو دستور کار جدی را مطرح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجید عشقی در همایش سالانه انجمن مالی اصفهان گفت: برگزاری نشست‌های تخصصی چنانچه منتج به ارائه راه حل‌ های کاربردی برای چالش‌های سیاست‌گذاری و اجرایی شود، حتما مفید خواهد بود.

وی افزود: متاسفانه طی ده سال گذشته روند سرمایه‌گذاری منفی بوده و استهلاک بر تشکیل سرمایه پیشی گرفته و این مهمترین دغدغه اقتصاد و سازمان بورس است. از وظایف اصلی انجمن‌های علمی و مراکز دانشگاهی آسیب‌شناسی همین منفی شدن سرمایه‌گذاری و راه برون رفت از آن است. مجرایی جز افزایش سرمایه‌گذاری برای حل چالش ها وجود ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: برخی موانع از جنس سیاسی اما برخی از جنس درونی و سیاست داخلی است. امنیت سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی‌پذیری برای یک سرمایه‌گذار بسیار مهم است. آیا سرمایه‌گذار می‌تواند سه یا پنج سال آینده را پیش‌‎بینی کند؟

به گفته عشقی، احترام به سرمایه‌گذاری و مالکیت خصوصی از دغدغه های همیشگی بوده و گاهاً با تصمیمی نادرست روابط میان میلیون‌ها ذینفع یک صنعت به هم می‌ریزد. بحث اصلاح حاکمیت شرکتی به جد محور کار سازمان بورس است. متعادل کردن روابط بین ذینفعان و جلوگیری از وارد شدن زیان به یک طرف از سوی ذینفع دیگر دستور کار جدی است. دستورالعمل حاکمیت شرکتی و مواردی از آن، سال‌ها مسکوت مانده بود که با اصلاحاتی بر اجرای آنها اصرار خواهیم داشت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ