کد خبر: ۲۰۸۲۸۲
۰:۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

مجوز افزایش سرمایه تا ۳۰۰ درصدی ۸ شرکت بورسی و فرابورسی صادر شد
از سه محل:

مجوز افزایش سرمایه تا ۳۰۰ درصدی ۸ شرکت بورسی و فرابورسی صادر شد

۸ شرکت بورسی و فرابورسی، مجوز افزایش سرمایه ۱۷ تا ۳۰۰ درصدی را از سه محل گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، 8 شرکت تامین سرمایه بانک ملت، تراکتور سازی ایران، گل گهر، سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس، شیشه دارویی رازی ، نصیر ماشین، پخش البرز و احیاء صنایع خراسان به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 25، 300، 17، 43، 38، 20، 58 و 100 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

بر اساس این گزارش، "تملت" سرمایه فعلی را از 2.1 به 2.7 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته برای تقویت ساختار مالی، بهبود کفایت سرمایه و توسعه فعالیت های تامین مالی اعمال می شود.

سرمایه فعلی "تایرا" از 320 میلیارد به 1.2 هزار میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته اعمال و صرف اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی، خرید ماشین آلات و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‎های سرمایه پذیر می شود.

"کگل" سرمایه فعلی را از 28.1 به 33 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی برای اصلاح ساختار مالی (جبران مخارج انجام شده در سرمایه‌گذاری صورت گرفته و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر) اعمال می شود.

سرمایه فعلی "پترول" نیز از 7 به 10 هزار میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سایر اندوخته‌ها اعمال و صرف اصلاح ساختار مالی و جبران مخارج انجام شده می شود.

همچنین "کرازی" سرمایه فعلی را از 2.1 به 2.9 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی برای تامین منابع مالی طرح ایجاد کوره 420 تنی اعمال می شود.

سرمایه فعلی "خنصیر" از 143 به 172 میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته برای اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی صرف می شود.

در این میان، "پخش" سرمایه فعلی را 240 به 380 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی برای اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

سرمایه فعلی "واحصا" نیز از 21.1 به 42.2 میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه از محل سود انباشته برای اجرای طرح توسعه صرف می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ