کد خبر: ۲۱۶۷۵۷
۹:۵۷ - ۱۴۰۲/۸/۳۰

تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۸ استان با باران و برف سنگین و هوای سرد
سازمان هواشناسی اعلام کرد:

تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۸ استان با باران و برف سنگین و هوای سرد

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی بارش باران و برف در ۵ استان و بارش‌های سنگین در ۳ استان دیگر، نفوذ توده هوای سرد را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی اعلام کرد: سامانه بارشی امروز در مناطق شمال غرب، غرب، شمال شرق، سواحل شمالی، برخی مناطق جنوب غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، هرمزگان، نیمه‌جنوبی استان‌های فارس، بوشهر، شمال خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان و سیستان و بلوچستان باعث بارش باران، وزش باد شدید، بارش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف خواهد شد.

بر اساس این گزارش، فعالیت سامانه بارشی فردا در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بوده و سپس از کشور خارج می‌شود. شدت فعالیت سامانه بارشی امروز برای شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی است و در اکثر مناطق وزش باد شدید روی می‌دهد.

امروز با نفوذ توده هوای سرد، کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق رخ می‌دهد. از اواخر وقت پنجشنبه و جمعه با عبور موجی از نیمه جنوبی در برخی مناطق ایلام، خوزستان، لرستان، بوشهر، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و روز جمعه و شنبه هفته آینده در کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ