کد خبر: ۳۹۱۱۲
۱۵:۴ - ۱۳۹۵/۸/۲۰

دستور رییس بیمه مرکزی برای بررسی مجدد یک آیین نامه

دستور رییس بیمه مرکزی برای بررسی مجدد یک آیین نامه

رئیس‌کل بیمه مرکزی، به منظور حمایت از خدمات تخصصی ارزیابان خسارات، دستور بررسی مجدد آئین‌نامه ۸۵ و تسهیل شرایط اخذ مجوز ارزیابی را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی ضمن ابراز خرسندی از اشتیاق ارزیابان خسارت برای حضور فعال در صنعت بیمه گفت: پرداخت خسارت مناسب، واقعی و به موقع یکی از مهمترین شیوه‌های تبلیغ خدمات صنعت بیمه است که با حضور و تخصص ارزیابان، برآورد واقعی خسارت امکان‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: افزایش فعالیت ارزیابان خسارت ممکن است در بعضی موارد با پرداخت بیشتر خسارت رابطه مستقیم داشته باشد و این نه تنها ما را نگران نمی‌کند بلکه موجب می‌شود بتوانیم با پرداخت صحیح خسارت هدف اصلی بیمه که همان ایجاد آرامش و امنیت در بیمه‌گذاران است را عملی کنیم و از سوی دیگر با دید فنی تری به ارائه نرخ و شرایط در هنگام صدور اقدام کنیم.

همتی به منظور حمایت از خدمات تخصصی ارزیابان خسارات، دستور بررسی مجدد آیین نامه ۸۵ و تسهیل شرایط اخذ مجوز ارزیابی را داد و گفت: در گزینش این افراد، دانش بیمه شرط کافی و تخصص در رشته مرتبط شرط لازم است و باید قوانین به گونه ای اصلاح شود فضا برای حضور متخصصان رشته های گوناگون در صنعت بیمه فراهم شود تا مردم و شرکت های بیمه بتوانند از نظرات کارشناسی آنها در ارزیابی دقیق ریسک و پرداخت خسارت بهره مند شوند.

وی ضمن دعوت از ارزیابان خسارت برای عضویت در انجمن از اعضای هیات مدیره خواست با برگزاری دوره‌های آموزشی و نظارت بر عملکرد ارزیابان این انجمن راپویاتر کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ